TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, Konya’daki seyahat acenteleriyle buluştu

TÜRSAB Başkan adayı olan ve Konya’da turizm ve seyahat acentalarıyla bir araya gelen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği

19.09.2022 20:40, 5 gün önce eklendi.
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, Konya’daki seyahat acenteleriyle buluştu

 (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, üç yıldır bekletilen Seyahat Acentaları Yasası çıkarılmazsa sektörün giderek zayıflayacağını söyledi.

Konya Grand bir Otelde TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın Konya’daki acentalarla buluştuğu akşam yemeğine; TÜRSAB Yönetim kurulu Üyesi ve Hürsad Başkanı Diyaeddin Şahin, Yönetim kurulu üyesi Tolga Gencer, Mersin B.T.K. Başkanı Hakan Bayındır ile Konya B.T.K. Başkanı Özdal Karahan, yönetim kurulu üyeleriyle Konya ve Karaman illerindeki turizm ve seyahat acantaları katıldı.

Yemekte birliğin çalışmalarını ve yeni döneme ilişkin hedeflerini paylaşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya acentaların sorun ve taleplerini dinleyerek, bir konuşma yaptı. 

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya konuşmasında çıktığımız Türkiye turunun bugünkü durağının Konya olduğunu belirterek, “Üyelerimizi dinlemek, yaptığımız çalışmaları ve hedeflerimizi aktarmak için çıktığımız Türkiye turumuzda bugünkü durağımız Konya oldu. Sizlerle bir aradayız. Pandemi döneminde sağlık çalışanlarıyla birlikte bizde çalışabildik. Bu dönemde AB ülkelerinde hibe ve destek verildi. Bizlere hibe verilmedi. Sektörü rahatlatacak olan Seyahat Acentaları Yasası çıkar demiştik ama olmadı. Bu yasanın çıkacağını söyleyen bakan en sonunda yasanın çıkmayacağını söyledi. Bakan bu yasayı TBMM’sine sevk etmiyor. Ancak mücadeleye devam edeceğiz. Ülke turizmine hep birlikte katkı yapıyoruz. Tek eksiğimiz Seyahat Acentaları yasasıdır. Eğer bu yasa çıkmazsa sektörümüzü giderek zayıflatacaktır. Ülkemiz bir seçime gidiyor. Umarız bizlerin taleplerini yerine getirerek, Seyahat Acentaları Yasasını çıkararak, sektörü rahatlatırlar. Bizim tek derdimiz her zaman seyahat acentalarının hakkını, hukukunu korumak ve sorunlarının çözümü için elimizden geleni yapmaktır. Yeni dönem için desteğinizi bekliyoruz. Toplantılarımıza katılarak sektörümüze ve mesleğimize sahip çıktığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Özdal Karahan yeniden TÜRSAB Konya B.T.K. Başkan Adayı

TÜRSAB Konya B.T.K. Başkanı Özdal Karahan’da konuşmasında, 5 Ekim’de yapacakları kongrede yeniden başkanı aday olduğunu açıklayarak, “ Değerli meslektaşlarımız Genel Başkanımız Firuz Bağlıkaya ve yönetimiyle birlikte çalıştık. Genel merkezde yapılan toplantılara katılarak sorunlarımızı ve taleplerimizi ilettik. Seyahat Acentaları Yasasını kabul edilirse yaşanılan bütün sorunlar bitecek diye beklerken, çıkarılmaması yönünde bir dirençle karşılaştık. Bu yasa çıkmazsa sektörü iyi bir gelecek beklemiyor. Biz Konya’da pandemi sürecinde neler yapılacağına yönelik 20 madde hazırlayarak genel merkezimize gönderdik. Bizler her ne olursa olsun. Her şeyi genel merkezden beklememeliyiz. Sizlerden isteğimiz her şeyden önce birliğimize ve sektörümüze sahip çıkmanızdır. TÜRSAB Konya B.T.K. olarak özgür bir yönetim sergiledik. Bundan sonra da birlikte çalışacağız. Birlikte yöneteceğiz ve birlikte sektörümüze sahip çıkacağız. 5 Ekim’de yapılacak olan Konya kongremizde yeniden TÜRSAB Konya B.T.K. başkanlığına adayım. Desteğinizi bekliyorum. Bugüne kadar verdiğiniz desteklerden dolayı da sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu