Konya Merkezli 4 İlde Fetö Operasyonu: 5 Gözaltı

Konya merkezli 4 ilde FETÖ Silahlı Terör Örgütüne Yönelik operasyon düzenlendi.

24.09.2022 12:45, 3 ay önce eklendi.
Konya Merkezli 4 İlde Fetö Operasyonu: 5 Gözaltı

TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince belirlenen adreslere eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda yönetici konumunda olan 5 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce FETÖ Silahlı Terör Örgütü içerisinde yönetici konumunda olan, gizlilik çerçevesinde faaliyet göstererek, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına yerleşen ve örgüt adına yetiştirdiği elemanları bu kurumlara yerleştirerek devamlılığı sağlamak isteyen şüpheli şahıslara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tespit edilen 8 şüpheliye yönelik Konya merkezli 4 ilde (Kahramanmaraş, Ankara, Bursa, Kütahya) eş zamanlı operasyon düzenlendi.

ÖRGÜT FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRMEYE ÇALIŞAN 5 FETÖ YÖNETİCİSİ YAKALANDI

Bölge temsilcisi, talebe temsilcisi gibi örgüt içerisinde yönetici konumunda olduğu tespit edilen 8 şüpheliye düzenlenen eş zamanlı operasyonda 5 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. 3 şüphelinin ise yurt dışında firari olduğu tespit edildi.

Konya TEM Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 5 şüpheli Etkin Pişmanlıktan yararlanarak çıkarıldığı mahkemece adli kontrol ve yurtdışı yasağı şartı ile serbest bırakıldı.

Şüpheli şahısların vermiş oldukları bilgiler neticesinde kendilerini bu güne kadar gizlemeyi başaran birçok şahıs tespit edildi. Tespit edilen şahıslarla ilgili soruşturma sürüyor.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant