Konya’da Pitbull Besleyen 3 Şahsa Toplam 44 Bin 946 Lira Ceza Kesildi

Tehlikesi ve saldırganlığıyla bilinen pitbullar, yasağa rağmen vazgeçilmeyen

01.10.2022 14:15, 2 ay önce eklendi.
Konya’da Pitbull Besleyen 3 Şahsa Toplam 44 Bin 946 Lira Ceza Kesildi

ırk olmaya devam ederken Konya emniyeti, yasağı delenlere acımıyor.

Sahipleri tarafından çok sevilseler de özellikle ağızlıkları takılmadığı zaman insanlar için büyük tehlike arz eden pitbullar, 01.07.2004 tarihinde yürürlüğe giren 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde yasaklı ırklardan biri oldu. Ancak yasaklı ırk olması bir türlü Pitbull beslenmesinin önüne geçemedi.

KONYA POLİSİ YASAĞI HİÇE SAYARAK PİTBULL BESLEMEYE DEVAM EDENLERİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMADI

Gelen ihbarları değerlendiren emniyet güçleri, gittikleri 3 ayrı adreste 3 pitbull sahibine gerekli yaptırımı uygulamaktan çekinmedi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, Selçuklu ve Karatay İlçelerinde Pitbull cinsi köpek beslendiği ihbarları üzerine harekete geçti.

Selçuklu İlçesi’nde iki ayrı adrese, Karatay İlçesi ‘nde ise bir adrese giden ekipler, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileriyle birlikte kaydı olmadığını tespit ettikleri pitbull cinsi köpekleri barınağa götürülmek üzere belediye ekiplerine teslim etti.

Çevredeki vatandaşların korkulu rüyası haline gelen pitbulların barınağa gönderilmesi, mahalle sakinlerini memnun ederken pitbull sahiplerine “Hayvanları Koruma Kanunu” kapsamında toplamda 44 bin 946 TL idari para cezası uygulandı.

Anahtar Kelimeler: cezapitbulkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant