Karapınar'da Yamaç Paraşütü Mesafe ve Eğitim Yarışması başladı.

Karapınar'da düzenlenen Göktepe XC Open Yamaç Paraşütü Mesafe ve Eğitim Yarışması başladı.

02.10.2022 21:22, 2 ay önce eklendi.
Karapınar'da Yamaç Paraşütü Mesafe ve Eğitim Yarışması  başladı.

Etkinlik, Karapınar Kaymakamlığı-Karapınar Belediyesi ve  Karapınar Uçuş ve Doğa Sporları Kulübü tarafından  Göktepe yamaç paraşütü alanında düzenleniyor.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından konuşmalar yapıldı.

Karapınar Uçuş ve Doğa Sporları Kulübü Başkan Yardımcısı Serkan Yaylacı, düzenlenen faaliyet hakkında bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka konuşmasında “Bu yıl ilk defa düzenlediğimiz Göktepe 2022 XC Open Yarışması'na yerli ve yabancı 75 sporcu katılıyor. Göktepe yamaç paraşütü anlamında Türkiye’de aranılan ve gelinen bir yer olması için gayret edeceğiz. Mesafe yarışmasında pilotlara üstün başarılar diliyorum. İnşallah kazasız belasız bir şekilde bu yarışmayı bitirmiş oluruz" dedi.

İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat Karapınar 'ın yamaç paraşütü üstü olması için çalışmaların devam ettiğini kaydederek, ilk defa düzenlenen bu organizasyonla hatalarını görerek diğer etkinliklere tecrübe edineceğini kaydetti.

Kaymakam Murat, Katılan tüm sporculara başarılar diledi.

Karapınar Uçuş ve Doğa sporları kulübü Başkanı Mustafa Ulutaş, Karapınar'ın yamaç paraşütü için son derece uygun bir ye olduğu kaydederek, bundan sonra daha fazla organizasyonlar düzenleyerek adımız duyuracağız. Bizlere destek veren Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum" dedi

Daha sonra 6 tanesi Gürcistan’dan diğerleri Ülkemizin çeşitli illerinden gelen  yaklaşık 75 Paraşüt pilotu yarışmalarda dereceye girmek için yarıştı. İki gün sürecek  olan yarışmalarda dereceye giren sporculara  ödüller verilecek.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant