7 Araçlık Filoyu Çalan Oto Hırsızlık Çetesi Yakalandı

Konya’da bir şirkete ait olan 7 aracı çekicilere yükleyerek çalan hırsızlık çetesi polis ekiplerinin titiz takibi sonucu çökertildi.

05.10.2022 20:18, 2 ay önce eklendi.
7 Araçlık Filoyu Çalan Oto Hırsızlık Çetesi Yakalandı

Karatay İlçesi Fevziçakmak Mahallesinde bir iş yerine ait 7 aracın çalınması üzerine polis ekipleri harekete geçti.

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince çevre iş yerleri ve Kent Güvenlik Yönetim Sisteminin görüntüleri incelendiğinde araçların çekiciler vasıtasıyla çalınarak 4 aracın Yaylapınar Mahallesine, 3 aracın ise Kılıçarslan Mahallesine götürüldüğü tespit edildi.

HIRSIZLAR SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

Polis ekiplerinin tespit edilen mahallelerde yaptığı çevre çalışmaları sonucunda çalıntı araçlar, boş araziye terk edilmiş vaziyette bulundu. Hırsızlık olayının gerçekleştirdiği tespit edilen Abdülkadir Renkliçağlar (25 adet suç kaydı), Ekrem Özpınar (23 adet suç kaydı), Ömer Faruk A. (3 adet suç kaydı) ve Gizem Ç. (2 adet suç kaydı) yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerle yapılan ilk görüşmede, çalıntı araçları işyeri önünden Abdülkadir Renkliçağlar ve Ekrem Özpınar, isimli şahısların çekicilere öncülük ederek yükledikleri, Ömer Faruk A. isimli şahsın araçlara yer temin ettiği ve Gizem Ç. isimli şahsın ise araçların çalındığı şirkette 2 yıl önce çalıştığı ve şirketten alacağını tahsil edemediği için diğer şüphelilere yer gösterdiği bilgisine ulaşıldı.

Gizem Ç. isimli şahıs emniyetteki ifadesinin ardından bırakılırken adliyeye sevk edilen Ömer Faruk A. Adli Kontrol Şartıyla serbest kaldı. Abdülkadir Renkliçağlar ve Ekrem Özpınar ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Anahtar Kelimeler: filohırsızlıkkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant