Sinema Sosyolojisi: Tarih,Toplum Ve İzleyici “ isimli kitap okurlarıyla buluşacak

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof Dr. Enderhan Karakoç ile Dr.Ögr. Üyesi Özlem

18.10.2022 11:38, 2 ay önce eklendi.
Sinema Sosyolojisi: Tarih,Toplum Ve İzleyici “ isimli kitap okurlarıyla buluşacak

Özgür’ün editörlüğünü üstlendiği ikinci kitapları “Sinema Sosyolojisi: Tarih, Toplum Ve İzleyici”  okuyucularıyla yakın zamanda buluşacak.

“Sinema Toplum İlişkileri Üzerine Çözümlemeleri” isimli ilk derleme kitaptan sonra Selçuk Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Enderhan Karakoç ile Dr.Öğr. Üyesi Özlem Özgür, dur durak demeden çalışmalarını sürdürdüler ve  “ Sinema Sosyolojisi: Tarih,Toplum Ve İzleyici” isimli ikinci kitaplarının hazırlıklarını tamamlayarak okuyucularıyla buluşturacak olmanın tatlı heyecanını yaşıyorlar.

 “Bu kitabımızla da iletişim alanına güçlü bir katkı vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof Dr. Enderhan Karakoç, yeni kitapları hakkında şu bilgileri verdi. “ S.Ü. Öğr. Üyesi Dr. Özlem Özgür ile birlikte editörlüğünü üstlendiğimiz ‘Sinema Sosyolojisi: Tarih, Toplum Ve İzleyici “ isimli ikinci kitabımızın tüm hazırlıkları ve baskısını tamamladık. Ve okuyucularımızla buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Kitabımızda filmleri sosyolojik bakış ile çözümleyen araştırmacılar, tarihsel ve toplumsal koşulları göz önünde bulundururken, izleyici de ihmal etmeyerek temsiller aracıyla toplumsal yaşamı anlamaya ve anlatmaya gayret ettiler. Çok yakında raflarda yerini alacak olan  kitabımızda Türkiye’nin farklı üniversitelerinden onbir seçkin akademisyenin başta, Türk sineması olmak üzere farklı ülke sinemalarının yetkin örneklerini merkeze alan tarihsel, toplumsal ve izleyici odaklı çalışmalarını bir araya getirdik. Sadece sinemanın kurumsal boyutuna ilgi duyan akademisyenlerin değil, anlatılsal dünyaların büyüsüne kapılarak  heyecanlanan sinema severlerin de ilgiyle okuyacakları bir kitap derledik. “Sinema Sosyolojisi: Tarih, Toplum Ve İzleyici  “ isimli kitabımıza katkıda bulunan tüm akademisyenlere ve Nobel yayınlarına gönülden  teşekkür ediyoruz “ dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant