Tüba Gebip, Ödülü Almaya Hak Kazandı

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülen Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üstün Başarılı

15.11.2022 17:19, 3 hafta önce eklendi.
Tüba Gebip, Ödülü Almaya Hak Kazandı

Genç Bilim İnsanı Ödülleri Programı (GEBİP) ve TÜBABilimsel Telif Eser Ödülleri Programı (TESEP) ödüllerini alacak bilim insanları listesi açıklandı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hatice Yıldız Durak, “2022 TÜBAÜstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri Programı” kapsamında ödül kazanan bilim insanları listesinde yer almayı başardı.

Ödüller, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sahiplerine tevdi edilecek.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülen TÜBAGEBİP ve TÜBATESEP ödüllerini alacak bilim insanları listesi açıklandı.

NEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Öğretim Teknolojileri AnaBilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hatice Yıldız Durak, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri alanında “2022 Yılı TÜBA GEBİP Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı” ödülünü almaya hak kazandı.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, elde ettiği üstün başarıdan ve çalışmalarından dolayı Doç. Dr. Hatice Yıldız Durak’ı tebrik ederek, başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

TÜBA GEBİP Ödülleri

TÜBA bilim insanlarını teşvik, takdir ve ödüllendirme misyonukapsamında her yıl verilen TÜBA GEBİP Ödülü’nü 2022 yılında; Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu TÜBAGEBİP Eczacılık Özel Ödülü de dâhil 21 farklı üniversite ve kurumdan 34 üstün başarılı genç bilim insanı kazandı. Böylece şimdiye kadar TÜBAGEBİP Ödülü kazanan bilim insanı sayısı 610'a yükseldi. TÜBA GEBİP, Türkiye’nin uluslararası bilim camiasındaki tanıtımı ve ilişkileri, üstün başarılı genç bilim insanlarının teşviki ve çalışmalarını Türkiye’de sürdürmeleri bakımından özel bir öneme sahip.

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant