Konya’da Girdap Operasyonu!

Konya Emniyeti zor durumdaki vatandaşlara yüksek faizle para verip sonrasında mal varlığına el koyan

16.11.2022 13:32, 2 hafta önce eklendi.
Konya’da Girdap Operasyonu!

çeteye operasyon düzenledi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uzun süren çalışmaların ardından 8 şüpheliyi gözaltına aldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde yaklaşık 6 aydır yürütülen planlı çalışmalar neticesi yapılan tespitler doğrultusunda; nitelikli dolandırıcılık suçları, resmi ve özel belgede sahtecilik, parada sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma, rüşvet ve irtikap, Vergi Usul Kanununa muhalefet ve tefecilik suçlarını işledikleri tespit edilen şüphelilere yönelik; ülke genelinde 50 ilde ‘Girdap’ operasyonu gerçekleştirildi.

Operasyonlar kapsamında Konya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri zor durumdaki vatandaşlara düşük faizlerle borç vermeyi vadederek çok yüksek faizlerle senet imzalatıp para veren ve ağlarına düşürerek mal varlıklarına el koyan tefeci çetesine yönelik çalışma başlattı.

12 FARKLI ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON YAPILDI

KOM Şube Müdürlüğü ekipleri uzun süre takip ettiği çete ile ilgili çalışmaların tamamlanmasının ardından operasyon düzenlemek üzere harekete geçti.

Ekipler aralarında oto galeri ve emlakçı gibi iş yerlerinin de bulunduğu 11’i Konya’da 1’i Ankara’da olmak üzere 12 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda çok sayıda çek ve senetin yanı sıra 3 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet pompalı tüfek, 7 adet şarjör, 274 adet fişek, pos cihazı, çok sayıda kartuş, kaşe, ajanda, not defteri ve bir miktar esrar maddesi ele geçirildi.

Operasyonlarda yakalanan 8 şüpheli polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant