Vali Özkan, Sarayönü İlçesinde Kamu Hizmetleri Yerinde Değerlendirildi

Vali Vahdettin Özkan, Sarayönü İlçemizi ziyaret ederek İlçemize sunulacak hizmetleri yerinde değerlendirdi.

16.11.2022 22:28, 3 hafta önce eklendi.
Vali Özkan, Sarayönü İlçesinde Kamu Hizmetleri Yerinde Değerlendirildi

Vali Özkan ilk olarak Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş’ı ziyaret ederek ilçe faaliyetleri ve devam eden kamu yatırımları hakkında bilgi aldı. Vali Vahdettin Özkan başkanlığında; İlçe Kaymakamı ve kurum müdürlerinin katılımıyla İlçe ile ilgili değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda; İlçemize sunulan eğitim, sağlık ve asayiş hizmetleri,kırsal kalkınma projeleri, kırsal turizm, sulama ile ilgili konular ve çeşitli kamu yatırım talepleri değerlendirilerek yapılması gereken çalışmalar görüşüldü.

Sarayönü OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı Yapıldı

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Sarayönü Belediyesi Ahmet Hüdai Toplantı Salonu’nda Sarayönü Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı. Vali Özkan başkanlığında düzenlenen toplantıda; Sarayönü OSB’nin faaliyetleri değerlendirilerek istihdamın artırılması için yapılması gereken çalışmalar istişare edildi. Toplantıya; Vali Vahdettin Özkan’ın yanı sıra Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Sarayönü OSB Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Kulu, MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaşve OSB Müteşebbis Heyeti katıldı.

Daha sonra Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak’ı ziyaret eden Vali Özkan, ilçedeki mahalli müşterek ihtiyaçlar ve hizmetler ile koordinasyonu gerektiren konular hakkında bilgi alarak birlikte yapılması gereken çalışmaları değerlendirdi.

Vali Özkan, Sarayönü Yeraltı Şehri Kazı Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Vali Vahdettin Özkan, Sarayönü İlçemizde altyapı çalışmaları sırasında ortaya çıkanBizans dönemine ait yeraltı şehrinde incelemelerde bulundu. Konya Müzeler Müdürlüğü tarafından kazı ve temizlik çalışmaları yapılan yeraltı şehrini gezen Vali Özkan, Arkeolog ve Kazı Başkanı Hasan Uğuz’dan yapılan çalışmalar ve Yeraltı Şehri halkında bilgi aldı.

Vali Özkan, Sarayönü Yeraltı Şehri ziyaretinin ardından Sarayönü Belediyesi tarafından restorasyonu devam eden Bilgi, Beceri ve Teknoloji Atölyelerinde incelemelerde bulunarak yapılan çalışmalarla ilgili Başkan Solak’tan bilgi aldı. Vali Özkan, daha sonra restorasyonu tamamlanan Sarayönü OSB Bölge Müdürlüğü hizmet binasında incelemelerde bulundu.

Vali Özkan’ın İlçemizdeki ziyaretleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan Beşgöz Millet Bahçesinde incelemelerde bulunması ile sona erdi.

 

Anahtar Kelimeler: sarayönukonyavaliözkankonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant