Seydişehir Belediye Bulvar Parkını Yeniledi

Konya’nın Seydişehir ilçe Belediyesi, uzun zamandır bakımsız hâlde olan Seyyid Harun bulvarı üzerindeki

18.11.2022 14:12, 3 hafta önce eklendi.
Seydişehir Belediye Bulvar Parkını Yeniledi

Parkı yenileyerek modern bir görünüme kavuşturuphalkın hizmetine açtı.

Belediye fen müdürlüğü ekipleri, bir yandan yapımını tamamladığı yeni parkları vatandaşların hizmetine sunarken bir yandan da mevcut parklarda bakım-onarım, temizlik ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

BİN 500 METREKARELİK ALANDA PEYZAJ ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Belediye ekipleri tarafından yürütülen yenileme çalışmaları kapsamında Bin 500 metrekarelik alanda gerçekleştirilen peyzaj çalışmalarında ekipler Çok uzun zamandır bakımsız hâlde kalması nedeniyle görüntü kirliliği yaratan park içinde temizlik yaparken diğer yandan oturma grupları ve zemin kilitli parkeyle yenilendi. Yeni aydınlatma direğinin dikildiği parkta çiçek dikimi yapıldı. Günlük yaşamın koşturmasından bunalan vatandaşlara mola imkânı ve soluklanmaları sağlandı.

Yapılan çalışmalarla birlikte vatandaşların daha huzurlu daha güvende vakit geçirebileceklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe merkezindeki tüm hizmetleri uzak mahallelerde de gerçekleştirmeye özen gösterdiklerini ifade etti.

BaşkanTutal, ‘’ Burası sadece bir park değil, bulvar üzerindeki her iki mahalleyi birbirine bağlayan önemli yaşam alanlarından biri. Belediye olarak göreve geldiğimiz günden bu yana vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak için park ve bahçelerin sayısını arttırmaya devam ediyoruz. İnsanlarımız evlerinden çıktığında bulvar üzerinde dinlenip soluklandıkları parkta peyzaj çalışmalarımızla Bin 500 metrekarelik yeni bir mekân kazandırdık.Yeşil alan çalışmalarımız devam edecek’’ dedi.

 

 

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant