NEÜ Akademi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Necmettin Erbakan Üniversitesinin (NEÜ), bünyesinde görev yapan başarılı akademisyenleri ödüllendirmek

20.11.2022 12:44, 3 hafta önce eklendi.
NEÜ Akademi Ödülleri Sahiplerini Buldu

ve teşvik etmek amacıyla düzenlediği ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademi Ödülleri” programında NEVA Teşvik Ödülleri, NEÜ’nün Yıldızları ve NEÜ’nün Genç Yıldızları kategorilerinde başarılı olan akademisyenlere plaket ve ödülleri verildi. Törende, "Dünyanın En Başarılı Bilim insanları" listesine giren akademisyenler de ödüllendirilirken, profesörlük unvanı alan akademisyenlere ise beratları takdim edildi.

NEÜ Ahmet Keleşoğlu Yerleşkesi Nezahat Keleşoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Milletvekili Orhan Erdem, Konya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Eğri, Konya Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Deniz Köse, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Necmettin Erbakan Üniversitesi yöneticileri, akademisyenler ve davetliler katıldı.

“4 Yılda Üniversitemizi Çeyrek Asır İleriye Taşıyacak Projeler Ortaya Koyduk”

Programda ilk olarak kürsüye gelen NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu dünyada ilk 500, Türkiye’de ilk 10 üniversite arasında yer alma hedefiyle çalıştıklarını söyleyerek, “17 Eylül 2019 tarihinde 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreninde Sayın Cumhurbaşkanımız bir konuşma irat ettiler.Konuşmalarının bir yerinde özellikle yeni kurulan üniversitelerin rektörlerine üstlendikleri görevin ağırlığını hatırlatırlarken altının çizilmesi gerektiğini düşündüğüm şöyle bir ifadede bulundular:Dediler ki; ‘Her yerde olduğu gibi üniversitelerimizde de iyi bir yönetici, 4 yılda kurumunu çeyrek asır ileriye taşıyabilir.’ Geldiğimiz noktada; tüm paydaşlarının, paydaşı olmaktan onur duyduğu, memnun ve mutlu olduğu, dünyada ilk 500, Türkiye’de ilk 10 hedefine koşar adımlarla ilerleyen bir Necmettin Erbakan Üniversitesi idealimizin eşiğinde olduğumuzu görmenin bahtiyarlığını yaşıyorum.Bunu, 40 bini aşkın mensubumuz ile biz, birlikte başardık.Akademisyen, idareci, mevcut ve mezun öğrencilerimiz, emeklilerimiz ve diğer kurum dışı paydaşlarımızla birlikte el ele vererek, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği gibi; Necmettin Erbakan Üniversitemizi, 4 yılda çeyrek asır ileriye taşıyacak projeler ortaya koyduk.Bu hedef öylesine, laf olsun diye konulmuş bir hedef değildi. Dolayısı ile öylesine, mış gibi çalışarak ulaşılabileceğimiz bir hedef de değildi. Ancak mis gibi çalışarak ulaşabileceğimiz bir hedefti. Biz de aynen öyle yaptık” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant