Gaspçılar Suç Makinesi Çıktı

Konya’nın Meram ilçesinde E.K.’nın bıçak zoruyla cep telefonunun gasp edilmesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü’ne

22.11.2022 14:39, 2 hafta önce eklendi.
Gaspçılar Suç Makinesi Çıktı

bağlı ekipler harekete geçti. Yakalanan şüphelilerin onlarca suç kaydının olduğu anlaşıldı.

Meram’da yaşayan 2007 doğumlu E. K. evine giderken 2 şüpheli tarafından yolu kesildi. Şüpheliler 15 yaşındaki E. K’yi bıçakla tehdit ederek cep telefonunu gasp etti. Olay üzerine E.K. soluğu polis merkezinde aldı. Şikâyet üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.

ONLARCA KAMERA GÖRÜNTÜSÜ İZLENDİ ŞAFAK OPERASYONUYLA ŞÜPHELİLER YAKALANDI

Gasp Büro Amirliği ekipleri şüphelileri tespit etmek için olayın gerçekleştiği civarda bulunan yaklaşık 60 kamera görüntüsünü inceledi. İncelenen kamera görüntülerinde şüphelilerin 2003 doğumlu Arif Yılmaz Akman ve 2004 doğumlu Serkan Özaydın olduğu anlaşıldı. Şüphelilerin tespit edilmesinin ardından yakalama çalışmaları başladı.

Şüphelilerin Meram ilçesinde bir adreste gizlendiklerini tespit eden ekipler operasyon için düğmeye bastı. Şafak vaktinde gerçekleştirilen operasyonda 2 şüpheli ekipler tarafından kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. 

Şüphelilerin ifadelerinin alınmasının ardından cep telefonunu sattıkları anlaşıldı. Şüphelilerden cep telefonunu satın alan N.D.’nin daha sonra cep telefonunu Y.Ö. isimli şahsa sattığı anlaşıldı. 2 şahsa da ulaşan ekipler, şahıslar hakkında hırsızlık malı satın almaktan adli işlem başlatırken cep telefonunu sahibi E.K.’ye teslim etti.

GASPÇILAR SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

Edinilen bilgiye göre 15 yaşındaki E.K.’nin cep telefonunu gasp eden şüphelilerden Arif Yılmaz Akman’ın hırsızlık, oto hırsızlık, gasp gibi çeşitli suçlardan 15, Serkan Özaydın’ın ise benzer suçlardan 31 suç kaydının olduğu ve bazı suçlardan arandıkları anlaşıldı.

Adliyeye sevk edilen şüpheliler Arif Yılmaz Akman ve Serkan Özaydın tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Anahtar Kelimeler: gasponyaemniyet

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant