Vural`dan Konyaspor`a Kurtuluş Reçetesi

Konyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, bu sezon ligde kalmak için yeterli puanın geçmiş yıllara göre daha düşük olacağını, alacakları 19 puanla takımın ligde kalacağını söyledi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Vural`dan Konyaspor`a Kurtuluş Reçetesi

Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri`nde Konyaspor ile ilk antrenmanına çıkan teknik direktör Yılmaz Vural, çalışmanın sonunda yardımcı antrenörleri ile birlikte basın mensuplarıyla tanıştı.

Konyaspor`da 1998 yılında da görev yaptığını ve şehre yabancı olmadığını belirten Vural, geçen sezon Spor Toto Süper Lig`e yükselen Yeşil-beyazlı takımın şuan bulunduğu durumun herkesi üzdüğünü kaydetti.

Vural, 26 sezondur ligde görev yaptığını hatırlatarak, Konyaspor`un ligde kalması için `Kurtuluş Reçetesi`ni de açıkladı. Vural, 20 Mart`taki milli maç arasına kadar oynayacakları 5 maçın önemine dikkat çekerek, "Bu sezon yeterli puanın geçmiş yıllara oranla daha düşük olacağı kanaatindeyim. Örneğin 30 puanın üzerinden olan takımların alttan dördüncü takım olarak küme düşmekten kurtulacağı görülebiliyor. Bana göre bu hesaplamalar içerisinde 34 puanın kesinlikle ligde kalacağını düşünüyorum. Şu an

Konyaspor`un 15 puanı var. Bu demek oluyor ki, kalan 13 maçta bize en az 19 puan gerekiyor. Planlamamız şu; 20 Mart`ta milli maçlar nedeniyle lige verilecek bir ara var. Araya kadar 3`ü içeride, 2`si dışarıda olmak üzere 5 maç oynayacağız. Eğer biz buradan beklediğimiz puanları alabilirsek ki, almamız mecburiyeti var. Milli maç dönüşünde Trabzonspor gibi güçlü bir ekiple oynayacağımız maçla mücadelemize başlayacağız. Geriye de 3`ü içeride, 5`i dışarıda 8 maç kalacak. Ve tabii ki, kolay olmayacak. O yüzden

bizim milli maç öncesine kadar olan bölümdeki 5 maçlık dönemde alabileceğimiz kadar yüksek puan almamız gerekiyor ki, hem sıkıntılı dönemden kurtulalım hem de ikinci 8 maçlık dönemde fazla sıkıntıya girmeyelim" dedi.

Bu sezon barajın düşük olmasının en büyük şansları olduğunu dile getiren Vural, yeterli puanı alıp Konyaspor`un ligde kalacağını sözlerine ekledi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu