Sağlık İçin Pedal Çevirdiler

Yeşilay Konya Şubesi ve bünyesinde bulunan Genç Yeşilay Topluluğu tarafından insan sağlığına zarar veren maddelerin kullanılmamasına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen bisiklet turunda “sağlık” için pedal atıldı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Sağlık İçin Pedal Çevirdiler
Atatürk Anıtı ’nda toplanan Yeşilay üyeleri, bisiklet turu öncesi vatandaşlara ayran dağıttı. Etkinlik hakkında bilgi veren Yeşilay Konya Şube Başkanı Sabri Pişkin, asıl hedeflerinin ruhen ve fizyolojik olarak insan sağlığını bozan zararlı maddelerin kullanılmamasını daha geniş kitlelere yayarak bir sağlık bilinci oluşturarak insan onurunu ve sağlığını korumak olduğunu ifade etti. Yeşilay farkındalığını meydana getirmek için benzer faaliyetleri yapmaya devam edeceklerini kaydeden Pişkin, sağlıklı davranışı pekiştirmek ve Yeşilay ’ı bir toplum hareketi haline getirmeyi çabaladıklarını sözlerine ekledi.
Yapılan hazırlıkların ardından Genç Yeşilaylılar, polislerin eskortluğunda Atatürk Anıtı ’dan hareket ederek, Mevlana Caddesi, Alaaddin Bulvarı ’nda bisikletleriyle tur attıktan sonra başlangıç yerlerine geri döndü.
Anahtar Kelimeler: GençYeşilayToplu

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant