41 Yıl Sonra Yeniden Buluştular

Akören Mustafa Çetin İlkokulu 1972-1973 yılı ve Mustafa Çetin Ortaokulu 1975-1976 yılı mezunları 41 yıl aradan sonra yeniden bir araya geldi. Bu yıl dördüncü kez buluşan sıra arkadaşları Akören’de düzenlenen buluşma gününde hoş vakit geçirdi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
41 Yıl Sonra Yeniden Buluştular
İlk ve ortaokulu 1972-1976 yılları arasında Konya ’nın Akören İlçesi ’nde okuyan Akörenliler, eski günleri yad etmek üzere 4. kez biraya geldi. Akören mesire alanında saç böreği ile kahvaltı yapılarak başlayan programın açılışında Tertip Komitesi adına konuşan İsmail Karakoca, “Buluşma günümüzle bu yıl 4. kez bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonraki toplantılarımızı daha kapsamlı ve anlamlı hale getirmek için önümüzdeki yıllarda sizin önerileriniz doğrultusunda programımızın içeriğini genişletmeyi hedefliyoruz. Gelecek yıllarda ailelerimizin de katılımıyla devamlılık arz etmesini umduğumuz toplantımıza katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.
Konuşmaların ardından Mustafa Çetin İlkokulu ve Ortaokulu ’nun kadim öğrencileri, programa Mersin ’in Mut İlçesi ’nden katılan öğretmenleri Salih Dalgıç ile birlikte o dönemdeki Okul Müdürü Süleyman Elçi ’yi evinde ziyaret etti. İlerleyen yaşına rağmen öğrencilerini dimdik ayakta karşılayan Elçi, ziyaretten dolayı duygulu anlar yaşayarak, sevinç gözyaşlarına boğuldu. Daha sonra okul bahçesinde toplu olarak hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, eski sıralarına da oturarak, okul günlerini andı. Mezunlar, öğle yemeğinde ise Akören ’e özgü üstü kavurmalı bulgur pilavı, ayran ve helva yiyerek, sohbet etti. Çeşitli oyunların oynandığı programda mezunlar, eski günleri ve anılarını anlatarak, nostalji yaşadı.
Anahtar Kelimeler: Akören41 Kere Maşallah

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant