AK Parti Danışma Meclisi Toplantıları Başladı

Haziran ayındaki genel seçimlere yönelik hazırlıklarına ara vermeden devam eden AK Parti Konya İl Teşkilatı, 25. İlçe Danışma Meclisi Toplantıları`na da başladı. Bir günde tam 11 ilçenin toplantısını gerçekleştirerek durum değerlendirmesi yapan il teşkilatı, genel seçimlere eksiksiz girilmesi konusunda da teşkilatları motive etti.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
AK Parti Danışma Meclisi Toplantıları  Başladı

AK Parti Konya İl Teşkilatı, Halkapınar, Ereğli, Emirgazi, Karapınar, Cihanbeyli, Kulu, Altınekin, Ilgın, Akören, Güneysınır ve Çumra ilçe teşkilatlarının 25. Danışma Meclisi Toplantıları ’nı gerçekleştirdi.

İlçelere adeta çıkarma yapan İl Yönetimi ’nin yanı sıra AK Parti Konya Milletvekilleri Sami Güçlü, Orhan Erdem, Hasan Angı, Muharrem Candan, Harun Tüfekçi, Abdullah Çetinkaya, Ali Öztürk, Mustafa Kabakçı ve Özkan Öksüz de katılımları ile ilçe teşkilatlarını yalnız bırakmadı. İlçe teşkilat ve belediyelerin son durumlarının değerlendirildiği toplantıların basına açık bölümünde konuşan AK Parti Konya Milletvekilleri, hem Türkiye ve dünya gündemini hem de Konya ’nın yatırım ve projelerini masaya yatırdı.

Sami Güçlü: “Türkiye ’yi normalleştirdik”

Toplantılarda söz alan AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, AK Partili olmanın, AK Parti mensubiyetinin önemine dikkat çektiği konuşmasında şunları söyledi; “AK Partili olmak, inanılmaz bir keyif ve haz. Bu hazzı doya doya yaşayın. Dostlarınıza, arkadaşlarınıza ve çevrenize de bunu anlatın. Ama bunun sorumluluğunu da asla unutmayın. Çünkü bu keyfi sürdürmenin en önemli yolu, üzerinize düşeni yapmanızdır. Siz çalıştıkça, biz bir şeyler yaptıkça ve çabaladıkça AK Parti güçleniyor; sonuçta siz güçleniyorsunuz. Bizler, hizmet işini zaten yapıyoruz. Onda sorun yok. Bizim yaptığımız daha önemli şeyler de var. Biz Türkiye ’yi normalleştirdik. Önemli olan bu. Biz bunu başardık, hep birlikte başardık.”

Mustafa Kabakçı; “Ortadoğu yüzünü Türkiye ’ye döndü”

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı ise Ortadoğu ’daki gelişmelere dikkat çekti. Mısır, Tunus ve diğer Ortadoğu ülkelerinin ayağa kalkmak için çabaladığını dile getiren Kabakçı; “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu ’nun böyle dönemde olması, bölge halkları için büyük bir şans. Çünkü tüm Ortadoğu ülkeleri yüzünü bize döndü. Bizim onlara olan desteğimizin de farkındalar. Bizi örnek alıyorlar ve bizleri çok seviyorlar” dedi.

Ali Öztürk; “Kılıçdaroğlu böyle mi iktidar olacak”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’nun yürüyen merdivene dahi binemediğini dile getirerek konuşmasına başlayan AK Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk de yürüyen merdivene binemeyen Kemal Kılıçdaroğlu ’nun iktidara nasıl yürüyeceğini sordu. Son günlerde tutuklamalar konusunda yapılan tartışmalara da dikkat çeken Öztürk; “Şunu iyi bilmenizi istiyorum ki AK Parti ’nin ya da hükümetin tutuklamalarla hiçbir ilgisi yok. Eğer bir sorumlu ya da neden aranacaksa fayansların altından çıkan belgelere ve planlara bakılsın. Orda her şey ayrıntısı ile yazıyor. Yargı da gerekeni yapmıştır o kadar. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ’ndeki mitinge de değinmek istiyorum. Bu miting, birkaç kendini bilmez tarafından yapıldı. Ancak muhalefet tarafından destek görmesi düşündürücüdür” ifadelerini kullandı.

Hüsnü Tuna; “Kıbrıs Mitingi ’ni ETÖ organize etti”

Ali Öztürk ’ün Kıbrıs mitingi hakkındaki konuşmasından hareketle mitingin Ergenekon destekçileri tarafından organize edildiğine işaret eden Tuna; “Mitingi zannedildiği gibi Kıbrıs halkı değil Türkiye ’deki değişimden rahatsız olan ETÖ ’nün Kıbrıs ’taki kolu ve destekçileri organize etti. Amaçları AK Parti ’yi iktidardan uzaklaştırmak. Ama bu amaçlarına asla ulaşamayacaklar” dedi.

Özkan Öksüz; “Kılıçdaroğlu ’nun rakamlarla arası iyi değil”

Konuşmasında ekonomi, sağlık ve eğitim ile sosyal alanda AK Parti iktidarı ile yaşanan gelişmelere değinen AK Parti Konya Milletvekili Özkan Öksüz 10 yılda IMF ’ye olan borcun 25 Milyar Dolar ’dan 5,5 Milyar Dolar ’a indiğini, ihracatın 25 Milyar Dolar ’dan 114 Milyar Dolar ’a çıktığını ve işsizlikte ciddi düşüşler meydana geldiğini kaydetti. Öksüz, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’nun seçim vaatleri için ise şunları söyledi; “Sayın Kılıçdaroğlu seçmene bir sürü şey vaat ediyor. Kaynak olarak da kendisini görüyor. Ancak anlaşıldığı kadarıyla Kılıçdaroğlu ’nun rakamlarla hiç arası iyi değil. Hiçbir şeyden haberi yok” dedi.

Harun Tüfekçi; “Yargıda kadrolaşma olmayacak”

Ereğli İlçe Danışma Meclisi ’nde konuşan AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi; “Diğerlerinin yaptığı gibi adalette kadrolaşma yapmayacağız. Hukukun üstünlüğünü bu memlekete yerleştireceğiz. Yargıtay Başkanı zamanında bir şey söylemişti. Vicdanla cüzdan arasına sıkıştık diye. Hakimlerimizi ve savcılarımızı vicdanla cüzdan arasından kurtarıp vicdanı ile baş başa bırakacağız” sözleri ile AK Parti iktidarının diğer hükümetler arısındaki farkını ortaya koydu.

Abdullah Çetinkaya; “Muhalefetin rengi kaçıyor”

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Çetinkaya, AK Parti” nin milletle savaşarak siyaset yapmadığını, AK Parti`nin halkın taleplerini parlamentoya yansıtarak siyaset yaptığını ifade etti. 8 yılda 80 yeni üniversite, 160 bin derslik, 500 bin konut yaptıklarını dile getiren Çetinkaya, “Cumhuriyetin 79 yılı ile AK Parti`nin 8 yılını kıyasladığımızda muhalefetin rengi kaçıyor. Seçimlerde ‘AK Parti ülkeyi satıyor ’ diye propaganda yapıyorlar. Bu ülkede hangi siyasi parti olursa olsun, bu ülkenin bir karış toprağını satma cüretkârlığını göstermez. Bu propagandaları milletimiz hiçbir zaman ciddiye almadı almaz da” diye konuştu.

Orhan Erdem; “Türkiye ’de değişim başladı”

Son günlerdeki tutuklamalar hakkında konuşan AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ise, muhalefetin tavrını eleştirdi. Son tutuklamaların hükümet tarafından yaptırıldığını iddia eden muhalefete; “Türkiye ’de bir değişim var. Bunu anlamıyorlar” diyen Erdem, Türkiye ’de artık hukukun üstünlüğü egemen olduğunu dile getirdi. Ortadoğu ’daki gelişmelere de değinen Erdem; “Mısır ’da artık İsrail tartışılabiliyor. Çünkü 30 yıldır Mübarek halkının duygu ve düşüncelerini engelliyordu. Mısır yeni bir döneme giriyor. İnanın bu AK Parti ve sizin sayenizde oldu. Malumunuz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürüyen merdivene binmiş, ama tersine. Bir de iktidara yürüyeceğiz diyorlar. Daha yürüyen merdivene binemiyorsun. İktidara nasıl yürüyeceksin” ifadelerini kullandı.

Mustafa Erkuş; “Teşkilatlarımıza ve halkımıza güveniyoruz”

AK Parti Konya İl Başkan Vekili Mustafa Erkuş, teşkilat olarak bir araya gelinen danışma meclisi toplantılarının önemine değindi. Haziran ayındaki seçimlerin öneminden de bahseden Erkuş; “Bizim için her seçim önemli ama Haziran ayındaki genel seçimleri çok daha önemsiyoruz. Çünkü 8 yıllık AK Parti iktidarı boyunca yapılan yatırım ve hizmetler ile projelerin taçlandırılması ve eksik tarafların tamamlanması gerekiyor. Biz halkımıza güveniyoruz. Onlar da bize inanıyor. Dolayısıyla bizler il, ilçe ve belde teşkilatları olarak elimizden geleni yapacağız. Gerisini halkla bırakacağız” şeklinde konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu