Ucuz benzin kuyruğu

Son zamlar ile benzin 4 TL`ye dayanırken Türkiye`ye komşu olan Suriye`de benzin 1 TL 40 kuruşa satılması üzerine sınıra yakın kentlerdeki vatandaşlar, araçları ile komşu ülkeye giderek benzinlerine oradan almayı tercih ediyor.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Ucuz benzin kuyruğu

Türkiye ile Suriye, arasında vizelerin kaldırılmasından sonra Suriye sınırında Kilis, Gaziantep Hatay, Şanlıurfa ve Mardin illerinde oturan vatandaşlar, otomobilleri ile Suriye`ye giderek, araçlarının benzinlerini doldurup Türkiye`ye geliyor.

Suriye`de benzinin litresi 44 Suriye lirası Türk parası ile 1 TL 40 kuruştan benzin satılması nedeniyle sınır kendinde yaşayan vatandaşlar araçları ile Suriye`de turistik gezi yaptıktan sonra benzinlerini doldurarak Türkiye`ye geliyor. Türkiye`deki benzinin 3`de 1 fiyatına Suriye`de benzin satıldığı için vatandaşlar Suriye benzinini kullanıyor.

Vatandaşlar, Suriye`de benzin fiyatlarının 1 TL 40 kuruş olduğunu belirterek, " Türkiye`de benzinin litresi 4 TL`ye dayandı. Bizde vergiler çok yüksek Suriye`de benzin ucuz olduğu için buradan alıyoruz" diye konuştular.

Öte yandan Irak`ta benzinin litresi 80 kuruş İran`da ise 50 kuruştan satılması nedeniyle Irak ve İran`a komşu olan sınır illerinde yaşayan vatandaşların bu ülkelere giderek, benzin ihtiyaçlarını karşıladıkları bildirildi.

Anahtar Kelimeler: benzin

Yorum yapYorumlar

 • Yorumcu adı Mehmet bilen
  11.05.2014,

  Konya ya geçmiş olsun.

  Bu yorumu 0 kişi beğendi.
 • Diğer haberler

  Yazarlar  Anket

  Yükleniyor...

  NAMAZ VAKİTLERİ

  Rss Bağlantıları

  Sistem


  İmer yayın organı


  Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant