Konya Müftülüğü'nden Bilgilendirme Toplantısı

1-7 Ekim tarihleri arasından kutlanacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Konya Müftülüğü tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Konya Müftülüğü'nden Bilgilendirme Toplantısı
Bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Konya İl Müftü Vekili Hamza Küçük, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle tüm camilerde bakım, onarım ve temizlik kampanyaları, hastane, hapishane, huzurevi, çocuk yuvası, esnaf resmi kurum ve kuruluş ziyaretleri, camilerde kütüphane düzenleme çalışmaları yapılacağını söyledi. Küçük, "Kadınların ve çocukların da yapılan hizmetlerden yararlanabileceği mekanların oluşturulması, ücretsiz kitap dağıtımı, konferans, panel, seminer, sinevizyon gösterimi, televizyon ve radyo programları da yapılacak. Bu hafta münasebetiyle yapılan Kur ’an-ı Kerim ’i güzel okuma, hafızlık, hutbe ve şiir yazma, güzel ezan okuma yarışmalarında dereceye girenler, Tashih-i Huruf kursunu bitirenlere, çeşitli alanlarda üstün başarı gösteren ve yıl içinde emekli olan görevlilere plaket sunumu programları planlanmış olup, hafta içinde uygulamaya konulacaktır” dedi.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri 1 Ekim tarihinde Konya Ticaret Odası ’nda (KTO) konferans salonunda açılış töreniyle başlayacak.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu