En Önemli İnsan Hakkı, Yaşamak Ve Yaşatılmaktır

CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz, 10 Aralık İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak; en önemli insan hakkının, insanı insanca yaşaması ve yaşatılması olduğunu söyledi.

07.05.2014 16:35, 7 yıl önce eklendi.
En Önemli İnsan Hakkı, Yaşamak Ve Yaşatılmaktır
İnsan Hakları ve Demokrasi Haftasıyla ilgili bir mesaj yayınlayan CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz, “İnsanların en önemli hakkı, insanca yaşam ve yaşatma hakkıdır. Bu nedenle, ‘Muasır medeniyet seviyesine ulaşmış ’ insan hak ve özgürlüklerinin kararlı savunucusu devletler, sosyal, demokrat ve hukuk devleti olarak tanımlanırlar. Ne yazık ki günümüzde Türkiye Cumhuriyeti ’nin sosyalliğinden de, demokratlığından da, hukuka bağlılığından da söz edilemiyor. İşsizliğin arttığı, Evine ekmek götüremediği, çocuğuna harçlık veremediği için başı yerde dolaşan anaların, babaların çoğaldığı ülkede sosyal devletten de, insan hakkından da bahsedilemez” dedi.

Mevlüt karpuz, AKP ’nin demokrat bir anlayışın temsilcisi olmadığını ifade ederek, “Meclisi by pass ederek Türkiye ’yi kararnamelerle yöneten AKP Hükümetinin demokrat bir anlayışın temsilcisi olduğundan da, Meclis ’te muhalefetin sesinin kesilmesi de, biat ettirilmiş yandaş medya ile halkın haber almasının, gerçekleri öğrenme hakkının çiğnenmesi de demokrasi ile bağdaşmaz. Ne yazık ki dünya insan hakları gününde sosyalliği, demokratlığı rafa kaldırılmış olan AKP iktidarında, yargı da hükümetin arka bahçesi haline getirildiği için, artık hukukun üstünlüğünden de bahsedilemiyor. Çünkü AKP hükümetine göre hukukun gücü değil, gücün hukuku esastır. Ama herkes çok iyi bilsin ki, hukukun gücü büyütür, gücün hukuku küçültür. Bu duygu ve düşüncelerle, yaşam hakkını, yaşatma hakkını esas alan, çağdaş, hukukun üstünlüğüne inanan, insan hak ve özgürlüklerinin hayata geçirildiği gerçek anlamda sosyal ve demokrat bir Türkiye ’de insan hakları gününü kutlama dileğiyle sevgiler saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: İnsan HaklarıDemokrasiKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat