Binkonut Pazaryeri Temeli Atılıyor

Selçuklu Belediyesi uygulayacağı pazaryeri projesi ile Konya`da Kapalı Pazar Yeri anlayışını değiştiriyor. Şeyh Şamil Mahallesinde uygulanacak projenin temeli 02 Mart 2011 Çarşamba günü saat 11.00 de atılacak.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Binkonut Pazaryeri Temeli Atılıyor

Selçuklu Belediyesi Şeyh Şamil Mahallesi pazar yerinde uygulamaya koyacağı kapalı pazar yeri projesi ile alışılagelmiş kapalı pazar yeri anlayışını değiştirecek. Satıcılar ve müşteriler için farklı kullanım kolaylıklarının amaçlandığı proje 9.500 m² alan üzerinde inşa edilecek. Bölge halkının ve pazarcı esnafının görüşlerine göre şekillenen proje görsel anlamda da farklılık arz ediyor ve şehirde bir ilk olacak.



Selçuklu Belediyesi Pazartesi günleri Cumhuriyet Pazarı olarak bilinen Şeyh Şamil Mahallesinde kurulan semt pazarının üstünü kapatacak. Modern altyapı ve fonksiyonel üstyapının birleştirileceği pazar yeri, aslına uygun kullanım kolaylığının yanı sıra pazar kurulmadığı günlerde ise sportif ve kültürel etkinliklerin yapılmasına olanak sağlayarak rekreasyon alanı olarak ta kullanılabilecek.

Meslek Gruplarına Özel Satış Alanları

Mimarisi ile benzer kapalı pazaryerlerinden daha modern görüntüsüne sahip Şeyh Şamil pazar yeri projesi kapsamında büyüklüğü 24 ile 65 m² arasında değişen 10 ayrı dükkan da hizmet verecek. Pazaryerinde balıkçılar, gıda satıcıları, tuhafiye ve farklı meslek guruplarının sattıkları ürünlere göre farklı düzenlemeler yapılacak. Altyapı olarak su ve kanalizasyon şebekesi elden geçirilecek olan projede zeminde perde beton kullanılacak. Pazaryerinde özellikle Kurban kesimi için askı aparatları yapılacak.

Pazaryerinde sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler

Pazaryerinde pazar kurulmadığı günlerde, projede yer alan 2 ayrı spor alanı mahalle halkının hizmetinde olacak. Bu alan kültürel ve sosyal etkinliklerin düzenlemesine uygun olarak planlanıyor.

Yorum yap



Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler



Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu