Jandarma Trafik Timlerinden İnsan Hakları Semineri

Konya İl Jandarma Komutanlığı Meram İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Timleri Konya'nın ilçe ve kasabalarında vatandaşları insan hakları konusunda bilgilendiriyor.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Jandarma Trafik Timlerinden İnsan Hakları Semineri
Jandarma Trafik Timleri, Selçuklu İlçesine bağlı Tepekent Kasabasında da Belediye Başkanı H. Hüseyin Karsavuran'ın katılımıyla kasaba sakinlerine seminer verdi.
Jandarma Trafik Timleri seminerlerde Jandarma Genel Komutanlığının insan haklarına verdiği önemin yeni bir örneği olarak görevlerin icrası esnasında meydana gelebilecek insan hakları ihlallerinin önlenmesi, ulusal ve uluslararası kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin Türk ve yabancı ülke vatandaşlarının bu konudaki şikayet ve müracaatlarının daha uygun bir şekilde kabul edilmesi, cevaplandırılması ile yapılan çalışmaların kamuoyuna duyurulması için bilgilendirmeler yapıyor.
Jandarma Timleri seminerlerde vatandaşlara ayrıca Jandarma Genel Komutanlığı Karargahında 24 saat esasıyla görev yapacak şekilde Jandarma İnsan Hakları İhlallerini inceleme ve değerlendirme merkezi (JİHİDEM) ’nin teşkil edildiği, insan hakları ihlalleri ile ilgili şikayet ve müracaatların Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı ve İl Jandarma Komutanlıklarına telefon, belgegeçer, internet, mektup, dilekçe veya şahsen yapabileceklerini de anlatıyor.
Bu bilgilendirmenin JİHİDEM ’in faaliyete geçirilmesiyle, vatandaşların doğrudan doğruya Jandarma Genel Komutanlığı ile temas kurarak insan hakkı ihlali iddiasıyla ilgili sorunlarını birinci elden giderebilmeleri ve böylece insan hakları ihlallerini ortadan kaldırarak ulusal ve uluslar arası alanda ülkemizin saygınlığının arttırılmasının amaçlandığını da hatırlattı.
Anahtar Kelimeler: JandarmaSeminerKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu