Konya`da Muhasebeciler Günü Kutlandı

Konya`da, 1 Mart Muhasebeciler Günü düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası`nda düzenlenen törene İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, Konya Gelir İdaresi Başkanı Sıtkı Aksöz, İl Müftüsü Şükrü Özbuğday ve meslek mensupları katıldı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Konya`da Muhasebeciler Günü Kutlandı

Törenin açılışında konuşan Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan, meslektaşlarının yaptığı işlerin karşılığını alamadığını, iki yıldır yayınlanmayan ücret tarifesinin başlıca sorunlardan biri olduğunu söyledi. Mesleki sorunların aşılmasından sonra 1 Mart Muhasebeciler Günü`nün sadece birlik ve beraberliği arttırmak için kutlanan bir gün olacağını ifade eden Turan, "Birlik ve beraberlikten bahsederken bugüne kadar mesleğine, odasına ve birliğine en çok sahip çıkan meslek örgütü olduk. İş sorunlarının yanında birlik ve beraberliğine bu kadar önem veren başka bir meslek örgütü daha yoktur" dedi.

İsmail Turan, güncel konular ve mevzuatlarda yaşanan değişikliklerle ilgili meslektaşlarını devamlı bilgilendirdiklerini dile getirerek, "Konusunda uzman kişiler tarafından verilen eğitim ve bilgilendirme seminerlerimiz bugüne kadar mesleğimize hep olumlu yönde katkı yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir. Hepimizin malumu önümüzdeki vergilendirme dönemi ve Torba Yasa ile birlikte yoğun bir iş temposu bizleri beklemektedir. Bu güncel konularla ilgili eğitim seminerlerimiz aralıksız devam edecektir. Yaşadığımız toplumun huzuru ve mutluluğu herkes gibi bizler içinde önem arz etmektedir. Bu sebeple mesleki sorunların yanında; sosyal ve kültürel olayların da her zaman içerisinde olduk. Yoğun iş temposuna başlayacağımız günlere doğru ilerlerken 1 Mart, bir günlüğüne de olsa iş yükünden kurtulup, kendimize zaman ayırma fırsatı yakalayacağımız bir gün`dür. Tüm camiamızın 1 Mart Muhasebeciler Günü kutlu olsun" diye konuştu.

Konya Gelir İdaresi Başkanı Sıtkı Aksöz ve İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi`nin konuşmasının ardından, `Serbest Muhasebecilikten Mali Müşavirliğe Geçiş` eğitiminin ilk bölümünü başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verildi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu