Konya`da `Kırşehirliler Derneği` Kuruldu

Konya`da yaşayan Kırşehirliler, kurulan `Kırşehirliler Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği` çatısı altında toplandı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Konya`da `Kırşehirliler Derneği` Kuruldu

Konya`da yaşayan Kırşehirliler birlikteliklerine resmi bir kimlik kazandırarak Mehmet Kaş başkanlığında Kırşehirliler Derneğini kurdu. Konya Hekim Evi`nde düzenlenen yemekte "Kırşehirliler Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği`nin" kuruluşu kamuoyuna duyuruldu. Dernek Başkanı Mehmet Kaş, yemekte yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Konya`da 3 bin`den fazla Kırşehirli ailenin yanı sıra 2 bin 600 civarında Kırşehirli öğrenci yaşamakta olduğunu söyleyerek, "Bu hemşerilerimizi birbirleriyle tanıştırmak, kaynaştırmak, sevinçte ve kederde birlikte olmak, sosyal, kültürel ve beşeri ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamak için gayret gösteriyoruz."

Konya`da yaşayan tüm Kırşehirlilere ulaşacaklarını kaydeden Kaş, "Dernek çatısı altında birbirlerine saygı ve sevgiyle bağlı, gül kokan bir aile haline getireceğiz. Derneğin kuruluşuna destek veren herkese teşekkür eder, saygılar sunarım" şeklinde konuştu.

Kırşehirliler Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaş`ın yardımcılığını Ahmet Akkülah, Saymanlığını ise Mirza Ceylan yapıyor. Yönetim Kurulu üyeleri ise Oğuz Erbaşı, Musa Özata, Gürcan Öztürk, ve Kültiğin Sargın.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu