Bütçe Denk Çıktı

Konya İl Genel Meclisi Mart ayı toplantılarında 2010 yılı faaliyet raporunu görüştü. Vali Aydın Nezih Doğan tarafından hazırlanan raporu okuyan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Kaçmaz, gelir ve gider rakamlarını açıkladı. Rapora göre, 2010 yılı gelir ve gider bütçesi denk çıktı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Bütçe Denk Çıktı

Konya İl Genel Meclisi Mart ayı toplantılarının üçüncü birleşiminde 2010 yılı yatırımlarını gündeme aldı. Açılış ve yoklama ile başlayan birleşimde ilk olarak Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu, Şubat ayı içinde Ilgın, Kadınhanı, Doğanhisar ve Hüyük ’te yaptığı çalışmalardan oluşan raporu okudu. Üyelerin üzerinde görüş bildirdiği rapor, geldiği şekliyle kabul edilirken, gündeme İl Özel İdaresi 2011 Yılı Yıllık Çalışma Programı ile 2010 yılı Faaliyet Raporu damga vurdu.

İl Özel İdaresi tarafından Stratejik Plan ve 2011 Yılı Performans Programına uyumlu olarak hazırlanan ve İl Encümeni tarafından onaylanan rapor hakkında İl Encümen Üyesi Savaş Yılmaz bilgi verdi. 2010 yılı gelir ve gider bütçesi, yıl içinde yapılan faaliyetler ve gerçekleşmelerinin yer aldığı 2010 Yılı Faaliyet Raporunu ise Vali adına İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Kaçmaz okudu. Kurumun misyonu, vizyonu ve temel değerlerini açıklayan Kaçmaz, 2010 gelir ve gider bütçesinin denk olduğunu vurguladı.

Kaçmaz, yüzde 63 ’ü genel idare ve bağışlardan, yüzde 37 ’si ise İl Özel İdaresi kaynaklarından oluşan gelir bütçesinin 185 milyon 746 bin 596 TL, yüzde 51 ’i tahsisli gider olarak adlandırılan bağış ve yardımlar, yüzde 49 ’u öz gider olarak nitelendirilen mahalli idareler giderlerinin de 185 milyon 746 bin 596 TL olarak gerçekleştiğini ve böylece gelir gider bütçesinin denk bütçe olarak gerçekleştiğini kaydetti.

Faaliyet raporu bir kere de üyelerin müzakeresine açıldı. Rapor üzerinde görüş bildirildikten sonra oy birliğiyle kabul edildi.

İl Genel Meclisi ’nin Mart ayı toplantıları 4 Mart 2011 Cuma günü saat 10.00 ’başlayacak dördüncü birleşimle devam edecek.

Anahtar Kelimeler: Mehmet Kaçmaz

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu