Türk-İş`ten TES-İş`e Ziyaret

Türk-İş 2. Bölge Temsilcisi Necati Kökat ve konfederasyona bağlı sendikaların Konya Şube Başkanları, TES-İş Konya Şube Başkanlığına seçilen Behçet Şenbilir ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundular ve TÜRK-İş 2. Bölge Temsilciliği Konya Başkanlar Mart 2011 ayı toplantısını TES-İş sendikasında gerçekleştirdiler.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Türk-İş`ten TES-İş`e Ziyaret

Türk-İş 2. Bölge Temsilcisi Necati Kökat, , Yol-İş 2 Nolu Şube Başkanı Harun Büyükgülcü, Şeker-İş Konya Şube Başkanı Kamil Çomak, Harb-İş Konya Şube Başkanı İsmail Alıca ve Türk-İş 2. Bölge Temsilciliği Basın Danışmanı Muhammet Kencik ’ten oluşan heyet, Türk-İş 2. Bölge Temsilciliği çatı altında sendikal faaliyetlerini sürdüren ve olağan genel kurulu sonrası Mehmet Solak ’tan boşalan TES-İş Konya Şube Başkanlığına seçilen Behçet Şenbilir ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundular

Ziyarette konuşan Türk-İş 2. Bölge temsilcisi Necati Kökat, ziyarette yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi. “TÜRK-İŞ, Torba yasada gerçekleşmeyen talepleri ile ilgili olarak da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ’e bir mektup göndererek çalışan hak ve çıkarlarını geriye götüren toplam 12 maddenin yeniden görüşülmek üzere TBMM Genel Kurulu ’na iadesini istemiştir.

Ancak bu talep gerçekleşmemiş, Yasa, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiştir. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ’ün Torba Yasa ’da yer alan çalışanlar aleyhine hükümlere verdiği onay TÜRK-İŞ topluluğunun beklentilerine uygun düşmemiş ve büyük bir üzüntüye neden olmuştur.

TÜRK-İŞ, çalışan hak ve çıkarlarını geriye götüren her hükmün değiştirilmesi mücadelesini sürdürecek, çalışanlar aleyhine atılacak her adım karşısında TÜRK-İŞ ’i bulacaktır.

Türk-İş 2. Bölge Temsilciliği olarak TES-İş Konya Şube Başkanlığına seçilen Behçet Şenbilir ve yönetimi kurulu tebrik ediyor ve sendikal çalışmalarında başarılı olmalarını temenni ediyorum” dedi

TES-İş Konya Şube Başkanı Behçet Şenbilir ise, “ Türk-İş 2. Bölge Temsilcisi Necati Kökat ve konfederasyona bağlı sendikaların Konya şube başkanlarının bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı memnun kaldıklarını, zor şartlarda da olsa sendikal çalışmalarına gece-gündüz çalışarak devam edeceklerini söyledi.

Ziyarette Mart 2011 ayı başkanlar toplantısını da gerçekleştiren Türk-İş Bölge Temsilcisi Necati Kökat ve Konya şube başkanları, TES-İş Konya Şube Başkanlığının verdiği öğle yemeğinden sonra dağıtıldılar.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu