Sorgun; `12 Haziran Dünya İçin De Önemli

Ak Parti İl Teşkilatı`ndan `Halk Buluşmaları”

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Sorgun; `12 Haziran Dünya İçin De Önemli

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı, rutin olarak düzenlediği esnaf ve sanayici toplantılarının yanı sıra vatandaşla da bir araya gelmeye devam ediyor. İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, il ve ilçe teşkilat mensuplarını bir araya getiren programda konuşan AK Parti İl Başkanı Sorgun; “Seçimler sadece Türkiye için değil dünya için de önemli” dedi.

AK Parti Konya İl Teşkilatı Halkla İlişkiler Birimi Başkanlığı tarafından organize edilen ve Karatay Belediyesi ’nin ev sahipliğinde düzenlenen bir program ile AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekilleri; Karatay Yeni Mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Karatay Belediyesi Sosyal Tesisleri ’nde düzenlenen programa AK Parti Konya Milletvekilleri Orhan Erdem, Özkan Öksüz, Hüsnü Tuna, Ali Öztürk ve Mustafa Kabakçı ’nın yanı sıra Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal katıldı.

Ahmet Sorgun; “12 Haziran dünya için de önemli”

Kahvaltının ardından AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 12 Haziran ’daki Genel Seçimler hakkında şunları söyledi; “12 Haziran gerçekten önemli bir gün. Önümüzdeki seçim sadece Konya ya da Türkiye için değil bölge ülkeleri ve tüm dünya için önemli. Dolayısıyla herkesin desteğini bekliyoruz. Allah ’a şükür ki ister milletvekillerimiz olsun, ister belediye başkanlarımız ya da bizler olalım, kimse siz sadece seçim zamanında geliyorsunuz diyemiyor. Çünkü bizler her zaman bir aradayız iç içeyiz. Halkın sorunlarını, beklentilerini değerlerini ve hassasiyetlerini çok iyi biliyoruz.”

Tahir Akyürek; “2011 yatırım yılı olacak”

Konya ’nın günden güne değiştiğini ve neredeyse her gün yeni hizmetlere kavuştuğunu söyleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de 21. Yüzyıl ’da kaliteli okul, bir kültür merkezi ya da spor tesislerinin olmadığı bir yere şehir denemeyeceğine vurgu yaptı. Başkan Akyürek; “2011 yılı yatırım yılı olacak. 2011 ’de sadece Büyükşehir olarak 500 Trilyonluk yatırım yapacağız. Bu yatırım yıl içinde ya temel olarak ya da açılışlar olarak karşımıza çıkacak. 2011 yılı içinde Yeni Mahalle ’nin yeniden yapılandırılması da var. Bu konudaki çalışmalar sürüyor. Sizlere en yakışan hizmeti vereceğimizden emin olabilirsiniz” dedi.Mustafa Kabakçı; “Türkiye ’de kafalar değişti”

Akyürek ’in ardından milletvekilleri de birer konuşma yaptı. AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, kafada değişmeyen bazı şeylerin gerçekte de değişemeyeceğini dile getirerek Türkiye ’de kafaların değiştiğini belirtti. “Hastanelerimiz değişti okullarımız değişti. Şehre bakışımız değişti” diyen Kabakçı, söz konusu değişimin tüm dünyada da etkili olduğunu kaydetti. Bu değişimde herkesin katkısının varlığına dikkat çeken Kabakçı; “Biz bir geleceğe yürüyoruz. Tüm kalbimle görüyorum bunu. Yapacağımız şey el ele tutuşup birlik olmak ve 12 Haziran ’da AK Parti demek” şeklinde konuştu. AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ise; “Rahat olun. Sizin çocuklarınızı sizden daha çok düşünen bir başbakan ve bir ekip var. Sosyal yardımlaşmalarımızla soysal güvencelerimizle Türkiye emin adımlarla, daha güzel bir geleceğe gidiyoruz” dedi.

Özürlü ve evde bakım için 2,5 Milyar TL

AK Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk, AK Parti iktidarı ile vatandaşın bir şey kaybetmediğini; tam tersine çok şey kazandığını dile getirdi ve AK Parti ’ye destek isterken; AK Parti Konya Milletvekili Özkan Öksüz ise özürlü ve evde bakım hizmeti için AK Parti hükümetinin hassasiyetine vurgu yaptı. Öksüz; “Hükümetimiz özürlüler ve evde bakım hizmeti için 2,5 katrilyon kaynak ayırdı. Çocuk evden alınıyor okula götürülüyor. Okuldan alınıyor eve götürülüyor ve hiçbir ücret alınmıyor. Bu AK Parti ’nin vatandaşına verdiği değerin bir göstergesidir. Şimdi sıra sizde. Siz de 12 Haziran ’da en yüksek desteğinizi verin” dedi.

AK Parti Konya Milletvekillerinin ardından Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli de kısa bir konuşma yaptı. Zaman zaman bu tür toplantıları kendilerinin de vatandaşlarla yaptıklarını dile getiren Başkan Hançerli, daha önce olduğu gibi bundan sonra da Yeni Mahalle ’nin hak ettiği hizmetleri alacağını söyledi. AK Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal da sık sık Yeni Mahalle sakinleri ile bir araya geldiklerini ve bölgenin sıkıntı, beklenti ile önerilerini ele aldıklarını ve bir çözüm üretme çabasında olduklarını dile getirdi.

Program son olarak Yeni Mahalle Muhtarı ile bölge sakinlerinin taleplerini başkan ve milletvekillerine iletmeleri ile sona erdi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu