Konya'da Ebelerin Sorunları Tartışıldı

“21-28 Nisan Ulusal Ebeler Haftası” ve “5 Mayıs Dünya Ebeler Günü” münasebetiyle Ebelik mesleğinin

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Konya'da Ebelerin Sorunları Tartışıldı
 ebelik mesleğinin sorunlarının tartışıldı.5 Mayıs Dünya Ebeler Günü etkinlikleri çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlen, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ’nün farklı birimlerinde görev yapan Ebelerin katıldığı toplantıda Ebelik mesleğinin sorunları tartışıldı.
Riskli gebelikler için alınabilecek kurumsal önlemler, yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde gebelere yönelik genel sağlık bilgisi, doğru beslenme ve egzersiz eğitimlerinin verilebileceği, Doğum Akademisi, Gebe Okulu ve Gebe Sınıfları gibi projeler, Ebelere yönelik Doğum Koçluğu, Ultrasonografi ve Non Stres Test (NST) gibi sertifika programları ile hizmet içi eğitimler düzenlenmesi ve özlük haklarında yapılabilecek iyileştirmelerin tartışıldığı toplantıda konuşan İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci, “Öncelikle mesleğin kıymetini bilmek gerekiyor. Ebelik, iki can emanet edilen kutsal bir meslektir. Sağlıklı bir gebeliğin ardından dünyaya gelen sağlıklı bir bebeğin geleceğimiz için önemini hepimiz biliyoruz. Büyük bir özveri ile çalışan Ebelerimizin, bu sürecin sağlıklı ve mutlu bir şekilde sonlanması için gösterdikleri gayret takdire şayandır.” dedi.
Personel memnuniyetini arttırmanın önemine de değinen Küçükkendirci, “Biliyoruz ki; personel memnuniyeti arttıkça hasta memnuniyeti de artıyor. Bu nedenle personel memnuniyetini arttırmak için de çalışıyoruz. İlçelerimizin sağlık hizmetlerini değerlendirmek için gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, değerlendirme toplantılarımızın dışında her sağlık birimine gidiyor ve sağlık çalışanlarımızın sorunlarını dinliyoruz.” şeklinde konuştu.
Normal doğumların konforunun, bebeğe olan olumlu etkilerinin ve doğum sonu iyileşme sürecinin gebeye doğru anlatılmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Küçükkendirci, “Tıpta hastalık değil, hasta vardır. Her gebenin kendi durumuna göre değerlendirilmesi de çok önemli. Anneler bizim, bebekler bizim, bu toplum için yapılacak her iş bizim için büyük önem taşıyor. Bugün konuştuğumuz konuları bir rapor halinde Sağlık Bakanlığı ’na göndereceğiz. Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Bu mesleği fedakârca ve büyük bir özveri ile yürüten, ana ve çocuk sağlığı hizmetlerinin temel taşı tüm ebe arkadaşlarımızın ebeler gününü kutluyorum. ” dedi.
Anahtar Kelimeler: EbeHemşireHaftaSorunlar

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant