Tarım Sektörünün Kalbi Konya`da Atacak

Tarım sektörünün en etkin buluşmaları haline gelen TÜYAP Tarım Fuarları, Konya Tarım fuarı ile başlıyor.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Tarım Sektörünün Kalbi Konya`da Atacak

TÜYAP Konya, tarım fuarında 9 ayrı salonda 40 bin metrekare kapalı, 20 bin metrekare açık sergileme alanıyla on binlerce ziyaretçiyi buluşturacak.TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş tarafından TARMAKBİR Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Derneği ve Konya Tarım İl Müdürlüğü işbirliği, T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TZOB Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Selçuk Üniversitesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi ve KOSGEB desteği ile düzenlenecek olan KONYA TARIM 2011 Konya 9. Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı 16 - 20 Mart 2011 tarihleri arasında KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi ’nde gerçekleştirilecek.

Düzenli olarak büyüyerek gelişen 2010 yılında 30 ülkeden 581 firma ve firma temsilcisinin katılımı ile 5 ayrı salon ve açık alanda hazırlanan Konya Tarım Fuarı, 14 ülkeden, yurtiçinden ise ülkemizin 44 farklı ilinden gelen toplam 155 bin ziyaretçiyi Konya ’da Tüyap çatısı altında buluşturmayı başardı.Bu yıl ise % 50 büyüyerek, 9 ayrı salondan oluşan 40.000 m2 kapalı, 20.000m2 açık sergileme alanı ile toplam 60.000m2 alanda hazırlanacak fuarımıza, önceki yıllardan farklı olarak A.B.D. Almanya, Hollanda, İtalya, İspanya gibi ülkelerden milli katılımların gerçekleşecek olması Konya Tarım Fuarı ’nın sektörünün, sadece ülkemizde değil yurtdışında da aranılan, takip edilen etkin bir buluşması haline geldiğinin göstergesidir. Konya Tarım Fuarı önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da 5 gün boyunca yurtiçi ve yurtdışından gelecek onbinlerce ziyaretçiyi Konya ’da Tüyap çatısı altında buluşturacaktır. Her yıl hem ziyaretçi hem de katılımcı sayısı itibariyle ciddi bir büyüme kaydeden Konya Tarım Fuarının “Türk Tarım Sektörünün Gururu” haline gelmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Fuarımızdaki bu büyüme Tarım sektörünün TÜYAP ’a olan güvenini ifade ederken, firmaların, Tüyap Tarım Fuarlarının verimliliğine inandıklarının da kanıtıdır.

KONYA TARIM FUARI, 16 - 17 - 18 - 19 Mart 2011 tarihleri arasında 09.30 - 18.00, 20 Mart 2011 günü ise 09:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.

Anahtar Kelimeler: TÜYAP Konyatarım fuarı

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu