Erdem: `Türkiye En Gözde Ülke

AK Parti Konya İl Teşkilatı`nın 25. İlçe Danışma Meclisi programları, Bozkır, Hadim ve Taşkent ilçelerinde devam etti. Yoğun katılımla gerçekleştirilen Danışma Meclisi toplantılarında gündeme ilişkin açıklamalar yapıldı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Erdem: `Türkiye En Gözde Ülke

Sona doğru gelinen 25. Danışma Meclisi toplantıları önceki gün Bozkır, Hadim ve Taşkent olmak üzere 3 ayrı ilçede yapıldı. Toplantılara ilçe yönetimi, ilçe ve belde belediye başkanları ile mahalle temsilcileri tam katılım gösterirken, AK Parti Konya Milletvekilleri Orhan Erdem, Hüsnü Tuna, Mustafa Kabakçı, AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Erkuş, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Ömer Faruk İyibildiren, Mustafa Gürüler, Mustafa Yazlık ve AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Erdem: “Türkiye En Gözde Ülke”

Divan teşekkülünün ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, gündeme ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu. Ekonomik gelişmelerden dış politikaya, insan hakları ve özgürlüklerinden son Ergenekon gözaltılarına kadar birçok konuyu gündemine alan Erdem, “Türkiye ’nin ne kadar ilerlediğini görmek için bizim bir şey söylememize gerek yok. Dünya ’ya baktığınızda Türkiye ’nin kurtarıcı rolü, ekonomiye baktığınızda tüm ülkelerin imrendiği o istikrarı, ihtilalci ülke imajının dağıtılarak hak ve özgürlükleri genişletilmiş yapısı ve darbecilere geçit vermeyen adalet sistemiyle zaten gözde bir ülke olduğu açık” dedi.

Tuna: “Yargıya müdahale edemeyiz”

Ardından konuşan AK Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna ise son yapılan gazeteci gözaltılarına değindi. Türkiye ’nin demokratik bir hukuk devleti olduğunu ve güçler ayrılığı prensibinin uygulandığını dile getiren Tuna, ``Bir siyasetçi olarak, bir milletvekili olarak, yasamanın bir üyesi olarak, yargının yıpratılmasına, yargının hedef tahtası haline getirilmesine ve yargının işini zorlaştıracak beyanatlar verilmesine razı değiliz. Eğer yargı bir tasarrufta bulunuyorsa, biliyor ve inanıyoruz ki bunu Anayasa ve yasalar çerçevesinde, kendisine verilen yetkiler çerçevesinde yapıyor. Bırakalım yargı kendi işini yapsın. Eğer, gazeteci kisvesi altında terör örgütlerine destek veriyorlarsa yine kararı verecek olan yargıdır. Buna bizim müdahalemiz söz konusu olamaz. Bunu farklı şekillerde lanse etmeye çalışanlara son sözümüz; erkler ayrılığı ilkesini benimsiyoruz” şeklinde konuştu.Kabakçı: “Mankurtlaştıramayacaklar”

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı da “Cennet kuşu” ve “Mankurtlaşma” hikayeleriyle gündemi değerlendirdi. Kabakçı, “Aynı Cennet kuşunun cenneti görmek isteyen kuşların gözünü kör etmesi ve Çinlilerin bir zamanlar mankurtlaştırma yöntemiyle bazı Türkleri hegemonyası altına alması gibi bir zamanlar bu ülkede de insanlar hikayelerle uyutulmuştu. Ama bir gün bir adam çıktı ve bu ülkenin kaderini değiştirdi. Artık kimse halka devlet adına ağalık yapamayacak, suçu olduğu halde kimse ‘tutuklanamaz ’ rahatlığı taşıyamayacak. Ve eskiden kötü hadiseleri betimlemek için kullanılan ‘Burası Türkiye ’ lafı iyi şeyler için kullanılacak” diye konuştu.Yazlık: “Bu, sevenlerle suçlayanların seçimi”

Milletvekillerinin konuşmalarının ardından AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık, hazirun yoklaması yaptı. 12 Haziran seçimleri döneminde Konya İl Teşkilatı ’nın tüm adaylara tarafsız yaklaşacağını kaydederek konuşmasına başlayan Yazlık, “Bu seçim, yaratandan ötürü yaratılanı sevenlerle, kendisinden farklı düşünenleri aptallıkla suçlayanların seçimi olacak” dedi ve şöyle ekledi: “Birbirimize çok daha fazla kenetlenmemiz, Başbakan ’ımıza, ülkemizin her alanda en ileriye taşımak için yüklendiği misyonda çok daha fazla omuz vermemiz ve başbakanımızın yükünü bir nebze de olsa köy temsilcisinden il başkanına kadar almamız lazım.”

AK Parti iktidarının 8 buçuk yıllık süre zarfında yaptığı başarılı çalışmaları çok iyi bir şekilde anlatmak gerektiğini dile getiren Yazlık, “Şehrimizin, ülkemizin ve bizim gücümüzden güç alan bir hükümetin dün olduğu gibi bugün de sizin desteklerinize ihtiyacı var. Zaman çalışma zamanı, zaman ailemizden işimizden fedakarlık etme ve kapı kapı dolaşma zamanı. 8 buçuk yıllık süreçte ülkemizin nereden nereye geldiğini anlatmamız gerekiyor. Hepinizden daha fazla fedakarlık, daha fazla azim ve gayret bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

İyibildiren: “12 Haziran ’da çıtamız yükselecek”

AK Parti ’nin Türkiye ’yi Türkiye yaptığını ve dünyada söz sahibi bir ülke haline getirdiğini belirten AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk İyibildiren, Türkiye ’nin artık gündemi belirlenen değil, dünyanın gündemini belirleyen bir ülke haline geldiğini vurguladı. 12 Eylül ’de Türkiye Halkı ’nın büyük bir destekle anayasayı değiştirdiğini hatırlatan İyibildiren, “12 Haziran 2011 seçimleri AK Parti ’nin çıtasının yükseldiği bir seçim olacak. Daha önce alınan oyların daha da yükseleceğine inanıyorum. Biz de bunun için çalışacağız inşallah” diye konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu