Yolsuzluk Şaibelerini AKP Aydınlatmadı

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, parti il binasında

14.06.2014 17:32, 9 yıl önce eklendi.
Yolsuzluk Şaibelerini AKP Aydınlatmadı
İl Başkanı Mevlüt Karpuz ve il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında son günlerdeki gelişmeleri değerlendirerek, toplumsal barışın ve üniter yapının tehlike altında olduğunu söyledi.

Atilla Kart AKP hükümetinin Suriye politikasında yanlış üstüne yanlış yaptığını belirterek, “Suriye politikasında AKP hükümetinin yanlışlıkları sonucu toplumsal barışımız ve üniter yapımız tehlike altındadır. Cihanbeyli ve Çumra’da
 çocuklarımız cihada katılmak için Suriye savaşına gidiyorlar. Bu çocuklarımızın akıbetine ulaşılmıyor. Özellikle Suriye krizi aşamasında mezhep ve din üzerinden oluşturulan duygu iklimine bakın. Suudi Arabistan nakliye uçaklarının Türkiye Esenboğa hava alanına akşam saat: 21’den sonra silahla birlikte mühimmat ve savaşçı taşıdığına yönelik bilgilere ulaştık. Davutoğlu’na sorduğumuzda inkâr edemedi. İnsani yardım amacıyla geldi diyor. Yeni bir Suriye amacıyla çalıştıklarını söylüyor. Suriye’yi ne hale getirildi ortadadır. Türkiye bunu yapmakla Suriye’de sorumluluk alıyor. Irak’ta her şey ortadadır. Anayasanın 92. maddesi ihlal ediliyor. Savaşın içine girildi. Işid’ler ve El Kaideciler devlet kurarken, Türkiye destek veriyor. Böylelikle ülkemiz Ortadoğu krizinin ortasına düşerken, hedef bir ülke konumuna da düşmüştür” dedi.

Yolsuzluk Şaibelerini AKP Aydınlatmadı

AKP’nin yolsuzluk şaibelerini aydınlatamadığına dikkat çeken Atilla Kart, “17 Aralık’ta ortaya çıkan yolsuzluklardan dolayı AKP’nin çekirdek kadroları şaibelidir. Bir türlü aydınlatamadılar. Diğer taraftan başbakan İsviçre bankalarında parası olduğu söylentilerine karşı neden parasının olmadığını kanıtlamıyor. Suç duyurusunda bulunuyoruz. Türkiye’de hükümetin yolsuzluk havuzunda soruşturma yapacak adli merci kaldımıki, 17 Aralık’ta suçüstü yapılmıştır. Suçüstüne yönelik delillerin yok edilmesi yönünde darbe yapılırken, Kanun değişiklikleriyle de af getiriliyor. Bütün yapılanlar anayasaya ve hukuk sistemine uygun değildir.”

Cumhurbaşkanı Cumhuriyete ve Kazanımlarına Sahip Çıkmalıdır

Cumhurbaşkanlığı seçimini de değerlendiren Atilla Kart, Cumhurbaşkanının Cumhuriyete ve kazanımlarına sahip çıkması gerektiğini ifade ederek, “Tayyip cumhurbaşkanlığını kendi siyaset ve kariyeri üzerinden götürüyor. Sıkıntısı başbakanlık yapacak birisini bulamamasıdır. Yolsuzlukların üstüne örtecek birisini arıyor. Türkiye’yi bekleyen en tehlikeli bir süreçtir. Cumhurbaşkanı Türkiye’yi kucaklayan ve vatandaşlarımızın tümüne hitap eden bir kişiliğin yanı sıra Türkiye’nin vicdanı olan birisi olmalıdır. Türkiye’nin her kesiminde kabul gören bir kişilik olmalıdır. Sosyal demokrat bir kimliği olmalıdır. Yani, Cumhuriyete ve kazanımlarına sahip çıkmalı ve korumalıdır. Toplumsal barışımızı ve devletimizi yeniden inşa edecek bir cumhurbaşkanı kimliğine ihtiyacımız vardır.”  
Anahtar Kelimeler: YolsuzlukAKPKonyaCHP

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu