Spor Okullarından Muhteşem Açılış

19 Branşta Hizmet Veren İl Spor Okullarımız Görkemli Bir Törenle Açıldı.

29.06.2014 16:14, 9 yıl önce eklendi.
Spor Okullarından Muhteşem Açılış
Çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek amacıyla uygulanan, Atletizm, Badminton, Basketbol, Güreş, Halter, Judo, Karate, Masa Tenisi, Tenis, Taekwondo, Voleybol, Yüzme, Cimnastik, Kick Boks, Bisiklet, Wushu, Halk Oyunları ve Boks branşlarında hizmet veren Yaz Spor Okullarımızın açılış töreni Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonunda coşkulu ve yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan açılış törenine, Vali Muammer Erol, Konya Milletvekillerinden Mustafa Kabakcı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Vali Yardımcısı Doç.Dr. Sefa Çetin, Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Elduran, ASKF Başkanı Remzi Ay, TSYD Konya Şubesi Başkanı Recep Çınar, sporcular, antrenörler ve davetliler katıldı.

Açılış konuşmasına davetlilere hoş geldiniz mesajıyla başlayan İl Müdürümüz Mustafa Elduran; “İnsanları birbiriyle kaynaştıran, Barışa katkı sağlayan, Dostluk ve kardeşliğin pekişmesinde etken rol oynayan, sağlıklı bir toplum oluşmasında önemi tartışılmayan ve evrensel bir faaliyet olan sporun; günümüzde bireye, topluma ve ülkeye olan kazanımları ile sağladığı fayda tüm dünya insanı tarafından daha iyi anlaşılmaktadır.”dedi.

Sözlerine şöyle devam eden Elduran; “Ülkemizde de özgüveni gelişmiş dinamik bir birey, sağlıklı bir toplum, sevgi saygı ve hoşgörü anlayışında değerleri ile barışık bir gençlik, uluslararası organizasyonlarda daha çok ismi duyulan bir Türkiye için Gençlik Spor Bakanlığımız ve Spor Genel Müdürlüğümüz Gençlik ve Spor Politikaları geliştirmekte ve projeler üretmektedir. Seyyah Ulu Çınarın İzinde, Yaşam Boyu spor, Koşabilirken Koş bu projelerden bazılarıdır.

İşte İl spor okullarımızda sporun tabana yayılması amacıyla geliştirilen ve ülkemizde uygulanan projelerden bir tanesidir. İl spor okullarımızın temel amacı Sporu tabana yaymak, çocuklarımızı sporla tanıştırmak, geleceğin yıldız sporcularını yetiştirmek ve zararlı alışkanlıklardan korumaktır. Bunların yanına yani sporun bedensel faydasının yanına, çocuklarımıza ahlaki değerleri, sevgiyi, hoşgörüyü vatan ve millet sevgisini de kattığınız zaman ruhen ve bedenen sağlıklı, mutlu, huzurlu bir toplum için sporun önemini daha iyi anlarız.

Konya Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü olarak bu yıl 20 branşta açtığımız spor okulları yaz dönemine şu ana kadar 3376 çocuğumuz kayıt yaptırmıştır. Eylül ayına kadar devam edecek olan bu dönemdeki hedefimiz 5000 dir. Tabi ki bu sayıyı da yeterli görmüyoruz ileriki dönemlerde bu sayıları 2 ye 3 e katlamak zorunluluğumuz vardır.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Bisiklet gösterisi, Taekwondo Gösterisi, Okçuluk Gösterisi, Cimnastik Gösterisi ve Basketbol şut yarışması yapıldı. Davetlilerin keyifle izlediği Yaz Spor Okulları açılış töreni, Protokol üyelerinin sporcularla toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant