Söğüt Şenliklerine Konya Damgası

Söğüt’te 733. Ertuğrul Gaziyi Anma Yörük ve Türkmen Bayramına Konyalılar damgasını vurdu.

16.09.2014 10:24, 7 yıl önce eklendi.
Söğüt Şenliklerine Konya Damgası
Bilecik’in Söğüt İlçesinde Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Beyin babası Ertuğrul Gazi’yi anma Yörük ve Türkmen Bayramı etkinliklerinin 733. ne Konya Yörük ve Türkmenler Derneği kalabalık bir heyetle katılarak anma ve kutlamalara renk kattılar. Ayrıca başbakanımız ve hemşehrimiz Ahmet Davutoğlu’nun kutlamalara katılması nedeni ile Konyalılar Söğüt’e akın ederek kutlamaların yapıldığı stadyumun tribünlerini doldurdular.
Konya Yörük Türkmen İl beyi iş adamı Tuncay Özkan, Ertuğrul Gazi dedemizin mezarının ziyareti sırasında başbakanımıza Yörük poçusu-yağlığı bağladı. Kendileri de bir Yörük Türkmen çocuğu olan başbakanımız Konya Yörük ve Türkmenleri adına omuzlarına bağlanan Yörük Türkmen poçusunu-yağlığını tören sonuna dek çıkarmadı. Anma etkinliklerinin ve kutlamaların Yörük ve Türkmenlere ayrıldığı Cumartesi programında bir konuşma yapan Konya Yörük ve Türkmenler Derneği Başkanı Oğuz Boyları Şurası Aksakalılar Meclisi Üyesi Yusuf Yılmaz, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak Türkiye Cumhuriyeti’nin de Selçuklu ve Osmanlı devletleri gibi tarihin sayfalarında silinip gitmemesi, Ertuğrul Gazi dedemizin kemiklerinin sızlamaması için milli ve manevi değerlerimizin korunması, Türk kültürünün yaşatılması gerektiğini dile getirdi.
Anahtar Kelimeler: SöğütDamgaYörük

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat