SGK Konya, Yurtdışı Çözüm Merkezi Hizmete Girdi

Konya Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan Yurtdışı Çözüm Merkezi ana hizmet binası zemin katta faaliyetine başladı.

10.10.2014 11:19, 9 yıl önce eklendi.
SGK Konya, Yurtdışı Çözüm Merkezi Hizmete Girdi
SGK Konya İl Müdürlüğü, merkezde yurtdışı ile ilgili problemlerinde vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla “ Yurtdışı borçlanması nedir, hangi süreler borçlanabilir, hangi kapsamda borçlanılır, borçlanma tutarı ne kadardır, borçlanma şartları nelerdir, borçlanma yapmak için gereken belgeler nelerdir, ev kadını olarak geçen süreler nasıl borçlanılır, aylık bağlanma şartları nelerdir, aylık bağlandıktan sonra çalışılabilir mi, aylık bağlandıktan sonra sağlıktan yararlanma hakkı bulunmakta mıdır” gibi sorulara çözüm bulunması amaçlanmaktadır.
Konya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz hizmete açılan Yurtdışı Çözüm Merkezinin Konyalı hemşerilerimizi hizmet vermeye başladık.Ayrıca sigortalılarımız, https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ internet adresimizden 4/b, Sgdp borçlarını yapılandırmaları halinde ödeyecekleri borçların peşin ve taksit tutarlarını görebilmektedirler. Konyalı hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu