Ak Parti Ereğli İlçe Teşkilatı 40. Danışma Meclis Toplantısı

Konya’nın Ereğli ilçesinde AK Parti 40. İlçe Danışma Kurulu Meclisi toplantısı gerçekleştirildi.

18.10.2014 18:18, 8 yıl önce eklendi.
Ak Parti Ereğli İlçe Teşkilatı 40. Danışma Meclis Toplantısı
Bir düğün salonunda gerçekleşen toplantıya, AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Zuhal Savaş ve Agah Taşkın, AK Parti İlçe Başkanı Evren Nas ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Evren Nas, görev süresi boyunca 30 Mart yerel seçimleri başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yoğun bir mücadele ortaya koyduklarını ve seçimlerden başarılı bir şekilde çıktıklarını ifade etti. Yeni Türkiye yolunda emin adımlarla yürüdüklerine kaydeden Nas, halkın haklı ve güçlü olanın yanında yer aldığını belirtti. Seçimlerin kırgınlık ve kızgınlıkları beraberinde getirdiğini de söyleyen Nas, kimseyi kırmadan, üzmeden hizmet etme anlayışını ortaya koymaları gerektiğine dikkat çekerek danışma meclisinin hayırlı olmasını diledi.
Belediye Başkanı Özkan Özgüven’in ülke dışında olması nedeniyle programa katılamadığını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Zuhal Savaş, Başkan Özgüven’in selam ve sevgilerini ileterek Belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Türkmen köyü kavşağı, kadınlar lokali, taşevler gibi projelerin startının verildiğine değinen Savaş, sosyal ve kültürel içerikli projelerinde hayata geçirildiğini söyleyerek halkın aktif kullanacağı güzel mekanların hayata geçeceğini ifade etti.
AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk İyibildiren danışma meclislerinin akabinde kongre sürecinin başlayacağını aktardı. Kongrelerin taze kan taşıdığını kaydeden İyibildiren, Ereğli’de 30 Mart’ta iyi bir başarı yakalandığını ve hizmet olarak bu başarının taçlandırılacağını söyledi.
AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı ise, “Bizim temel amacımız ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetler sunmak, ülke kalkınmasını sağlamak ve adaleti uygulamaktır. AK parti ailesi olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. İktidar olmak kolay olmadı. Millet kendi iradesini ortaya koymak istediğinde bir takım güçlerin çalışması oldu. Bugünde partimizin üzerinde oyunlar oynandığını biliyoruz” dedi.
Yeni bir kongre sürecine girdiklerini belirten Samancı, “Bizim şahsi menfaatlerimiz üzerinde olan şey ülke menfaatleridir. Biz her seçimden oylarımızı artırarak çıktık. Aldığımız güvenoyunu boşa çıkarmadık. Sizlerde bu iradeye sahip çıktınız. Hep birlikte daha güzel hizmetler için birlikteliğimizi korumak zorundayız” diye konuştu.
AK parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun da, 40 danışma meclisinin oturmuş, kökleşmiş parti olduklarını gösterdiğini belirterek, Allah’ın gücünden sonraki en büyük gücün halk olduğunu ve halkın verdiği kararların önemli olduğunu söyledi. Türkiye’de birçok şeyin değiştiğinin altını çizen Sorgun, “Değişen şeyler hep nezaket çerçevesinde oluyor” şeklinde konuştu.
Konya’da 29 ilçede delege seçimi yaptıklarını belirten Sorgun, delege ve kongre seçimlerinde hassas davranılması gerektiği ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından program basına kapalı bir şekilde devam etti.
Anahtar Kelimeler: KonyaEreğliAKPToplantı

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu