Ermenek’e Giden Kahramanlar Geri Döndü

Zonguldak’tan, Ermenek’teki maden kazası kurtarma çalışmalarına giden Kozlu TTK Tahlisiye Ekibi

07.11.2014 10:37, 9 yıl önce eklendi.
Ermenek’e Giden Kahramanlar Geri Döndü
 geri döndü. Bu güne kadar Soma dahil olmak üzere pek çok maden kazası ve deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarına katılan Kahramanlar madendeki çalışmaları aktardılar.
Zonguldak Çaycuma Havalimanı’ndan 10 gün önce yola çıkan Kozlu TTK Tahlisiye Ekibi, 10 gün sonra Zonguldak’a geri döndü. 10 gündür canla başla arama kurtarma çalışmalarına destek veren ve yorgun düşen ekip yerlerine başka bir ekibin görevlendirilmesiyle Zonguldak’a döndü. Geri dönen ekibi TTK Kozlu Müessesesi çalışanları ve Kozlu TTK Müessese Müdürü Kazım Eroğlu karşıladı. Kalabalık bir grup tarafından karşılanan tahlisiye ekibiyle herkes tek tek kucaklaştı.
Ermenek’ten dönen ekipte yer alan Kozlu TTK İş Güvenliği Nezaretçisi Şaban Yeşilkurt yaptıkları çalışmalar ve Ermenek’teki madenin son durumu hakkında madenin krokisi üzerinde Kozlu TTK Müessese Müdürü Kazım Eroğlu’ya bilgi verdi.
Ermenek’teki havayı birebir solumuş olan tahlisiyeciler adına konuşan Kozlu TTK İş Güvenliği Nezaretçisi Şaban Yeşilkurt; “Olayın oluşuyla birlikte merkez tahlisiyeden bize haber gelmesiyle beraber kurul yetkililerinin bizi görevlendirmesiyle birlikte buradan Çaycuma’ya oradan askeri uçakla Konya’ya gittik. Sonra Konya’dan helikopterle maden kazasının yaşandığı Ermenek’e vardık. Olay yerine vardığımızda her taraf su doluydu. Bütün yardım kuruluşları oradaydı, özellikle İstanbul itfaiyesiyle beraber çalışmalarımız oldu. Onlar suyu çektiler biz göçük açtık, kilitler çekildi tahkimatlar yapıldı. Su seviyesi çalışabilecek duruma geldi. Biz göçük açarak devam ettik belirli noktalarda göçük vardı. Yaklaşık 10 günlük çalışmalar sonucu bu akşam 2 kişinin cenazesine ulaşıldı. Biz 10 günlük süreç içerisinde 24 saat durmaksızın çalıştılar, arkadaşlarımız artık yorulduğu için kurum genel müdürümüz nezdinde ekipler değiştirildi. Başka bir müesseseden 20- 25 kişilik bir ekiple yer değiştirerek kurumumuza geri döndük. Yerimize gelen ekip de aynı şekilde çalışmalarına devam edecek.”
Kozlu müessesesinde Ermenek’ten gelen tahlisiyeciler için hazırlanan baklavalar ikram edildi.
Anahtar Kelimeler: ErmenekKurtarmaAfad

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant