Gümüş`e Koştular

Konya İl Özel İdaresi Spor Kulübü Atletizm Takımı Mersin`de yapılan 7. Uluslar arası Tarsus Yarı Maratonu`nda takım haline ikinci oldu. 880 sporcunun katıldığı maratonda atletlerimiz 9.luk, 21.lik ve 36.lık elde etti

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Gümüş`e Koştular
Konya İl Özel İdaresi Spor Kulübü Atletizm Takımı, 7. Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu ’nda takım halinde ikinci oldu. Türkiye ’de Trabzon ’dan sonra iki önemli maratondan biri olarak gösterilen Tarsus maratonunda büyük mücadele gösteren Özel İdareli atletler, başarılı birçok koşucuyu geride bırakmayı bildi.

Mersin'in Tarsus ilçesinde, Belediye ile Sağlık Eğitim Vakfı tarafından bu yıl 7 ’ncisi düzenlenen “Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu” 20 Mart 2011 tarihinde geniş katılımla yapıldı. Türkiye'nin yanı sıra Etiyopya, Kenya, ABD, Almanya, Fransa, Fas, Pakistan, Yunanistan, Moldova, Bulgaristan ve Romanya ’dan 36 ’sı yabancı, toplam 880 sporcunun katıldığı yarışmada 21 kilometre koşuldu.

İlk kez katıldıkları Trabzon Maratonu ’nda kazandıkları deneyim ile büyük performans gösteren Konya İl Özel İdaresi atletleri, Mersin Maratonu ’nda önemli dereceler elde etti. Konya İl Özel İdaresi, güçlü rakiplerinin arasından toplam 3:42:35 ’lik derece ile Başkent Gençler ve Masterler Atletizm Spor Kulübü ’nden sonra takım halinde ikinci oldu. Yarışmada Özel İdare sporcuları Khalid Azzaloualidine 1:09:02 ’lik derece ile 880 sporcu içinde 9., Kerem Çivi 1:14:23 ile 21., Nihat Özkaymak da 1:19:10 ’luk derece ile 36. oldu.

Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi ve Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın Kültür ve Sanat Sokağı'nda start verdiği maratonda, erkeklerde 1.04.27'lik derecesiyle Etiyopyalı Mergia Senteyahu birinci, 1.04.28'lik derecesiyle Kenyalı Samy Kipkoech ikinci, 1.06.16'lık derecesiyle Kenyalı James Meli üçüncü oldu. Bayanlarda ise 1.11.37'lik derecesiyle Etiyopyalı Bayesa Atsede birinci, 1.15.58'lik derecesiyle Ümmü Kiraz ikinci, 1.18.20 ile Moldovalı Natalia Cherkes üçüncü geldi.

Yarışmada dereceye giren sporculara madalyaları Açık Hava Gösteri Merkezinde düzenlenen törenle verildi.Anahtar Kelimeler: İkinci deneyimde ikincilik

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu