Türkmenoğlu'ndan Gündem Değerlendirdi

AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

27.04.2015 15:06, 8 yıl önce eklendi.
Türkmenoğlu'ndan Gündem Değerlendirdi

 

AK Parti İl Teşkilatı’nda gündeme dair açıklamalarda bulunan AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, 7 Haziran tarihinin yaklaştığını belirterek, “Ülkemizde bu güne kadar yaşanan tüm seçimler çok büyük önem taşımıştır. Ancak hepimizin malum olduğu üzere bu seçim çok daha büyük bir önem taşımaktadır. Artık sistemi kilitleyen, çözüm üretimine ve uygulanmasına engel olan, adeta bir pranga haline gelen bu darbe Anayasasından kurtulmanın zamanı geldi aslında geç bile kalındı. Bu seçimlerde de halkımızın kurulduğu günden beri artarak devam eden teveccühü ile AK Partimizin yine tek başına iktidara geleceğine ve Anayasayı da değiştirecek çoğunluğa da tevdi edeceğine inancım tamdır” dedi.

 

KONYA’YA METRO GELİYOR

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Konya ziyaretinde büyük bir müjde verdiğini hatırlatan Türkmenoğlu, “Konya ulaşımda büyük bir adım atıyor. Konya’ya metro geliyor. Sayın Başbakanımızın bizzat takipçisi olacağını söylediği Konya metrosu 3 etapta tamamlanacak. Toplamda 45 kilometre olacak ve 3 milyar liraya mal olacak. Proje 2020 yılında tamamlanacak. Metro ile Yüksek Hızlı Tren hattı entegrasyonu sağlanacak. Bu proje ile ki 5 üniversite, hastaneler birbirine bağlanacak, temel devlet kurumları, üniversiteler, bilim merkezleri birbirlerine irtibatlanacak Tüm Konya’mızın bu projeye destek vermesi gerekiyor” diye konuştu.

 

KONYA YATIRIMLARI

Konya yatırımlarına da değinen Türkmenoğlu, “İktidarımız döneminde 12 yılda Konya’mıza 21.6 milyar liralık yatırım yapıldı. 292 milyon dolar olan dış ticaretimiz 2.4 milyar dolara yükselirken, 344 milyon lira olan vergi gelirleri 2 milyar liraya ulaşmıştır. 2002 de 1.480 olan okul sayımız 2.567 ye, 10.828 olan derslik sayımız 16.308 e ulaşırken, öğretmen sayımız 16.543 den 25.319 a yükselmiştir. Yine hükümetimiz döneminde üniversite sayımızı yeni kurulan 3 yeni üniversite ile 4 e çıkardık. Sağlık alanında yaptığımız 714 milyon liralık yatırımlarla kamu özel toplan 37 hastanede 5.932 yatak, 21.710 çalışan ile sağlık hizmetlerimizi yürütmekteyiz. Son 12 yılda gençlik ve spor hizmetlerine 1.1 milyar lira yatırım yaptık. 8 binlerde olan öğrenci barınma yeri sayımızı 13 binlere ulaştırdık. 12 yılda Konya’mız için ulaştırma alanında 2.5 milyar liralık yatırım yaptık. Konya’mızı hızlı tren ile İstanbul’a bağladık. Konya’daki karayolu ağını 3.052 km ye ulaştırdık. Bölünmüş yollarımızı 159 km den 902 km ye çıkarttık. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın hizmet alanında 968 milyon lira yatırım gerçekleştirdik. Konya’mızda 2003 yılında 8 milyon lira civarında olan Sosyal Yardım miktarını 200 milyon liranın üzerine taşıdık. Konya Ovası Projesi ile milli ekonomimize 2.57 milyar dolar getiri sağlayacak yatırımlara imza attık. Bu proje ile Konya Ovasının suya olan hasretini dindirdik. Yine son 12 yılda 1.2 milyar lira yatırımla 15 bine yakın konut TOKİ tarafından gerçekleştirilerek büyük bir hizmete imza attık. Bilim sanayi merkezlerimiz, adliye saraylarımız kültür merkezlerimizle Konya’mıza hizmet ettik. 3.6 milyar lira destek ile Konya çiftçimize emeğinin karşılığını verdik” ifadelerini kullandı.

AK Parti olarak millete hizmet etmekten büyük bir gurur duyduklarını dile getiren Türkmenoğu, “Allah’ın izni ile bu sorumluluk bize verildiği sürece hizmetlerimizi arttırarak devam ettireceğiz. Önümüzdeki seçimlerin tüm ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olması dileğiyle tüm hemşehrilerime selamlar sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Anahtar Kelimeler: MetroKonyaAkp

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu