BEKİR YETİŞTİRİCİ AKP ÇIRPINIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Konya İl Başkanı Bekir Yetiştirici, iktidarın seçimi kaybedecekleri telaşı havuz medyasının

29.04.2015 12:04, 8 yıl önce eklendi.
BEKİR YETİŞTİRİCİ AKP ÇIRPINIYOR

çırpınışları, yeni torba yasalar çıkartarak, seçmene zam müjdeleri bu kez halk tarafından kabul görmeyecek diye konuştu.

İktidar parti 3 dönemdir halka hizmetten uzak durmuş seçimler yaklaştıkça yeni söylemlerle meydanlara çıkıp halkı kandırmaya çalışıyor diye konuşan Yetiştirici, “Halk artık uyandı. Söylenenlerin yapılmadığını gören, her seçim öncesi verilen vaatlerin yerine getirilmemesi bu kez halkı kandırmaya yetmeyecek. Halkımız, boş vaatlere bakmıyor” dedi.

2004 seçimlerinde metro sözü veren ve bu sözünü tutmayan iktidar, 2015 genel seçimleri yaklaşınca yeniden Metro yapacağız diyerek halkı kandırmaya çalışıyor diyen Yetiştirici, “Metro sadece bir örnek sıralandıracak olursak, yine bu iktidar KOP ile Cihanbeyli, Sarayönü, Altınekin gibi ilçelerinde tarımsal sulamada kalkınacağını iddia etti. Fakat bugün gelinen noktada KOP’un sadece bölgesel olduğu ortaya çıktı” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin sanal siyasetten uzak, tabana inerek gerçek siyasetle gündemde olduğunu belirten Yetiştirici, “7 Haziran genel seçimleri ülkemiz için milat olacaktır. Asgari ücretlinin, emeklinin, çiftçinin, işçinin yeniden diriliş imzası olacaktır. Seçimler yaklaştıkça kaybettikleri oyların farkında olan iktidar sözde torba yasa diye atlandırdığı fakat öyle bir şeyin olmadığı yalanlarla halkın karşısına çıkıyor. Oy kaybeden iktidarın çırpınışı,  her zaman olduğu gibi yine pembe yalarları ardı ardına sıralayarak, çirkin saldırılarla insanlarımızı karamsarlığa sürükleme derdine düşmüştür. Kayıplarını emekliye 100 lira zam yaparak gidereceğini düşünen iktidar CHP’nin emekliye yılda 2 maaş ikramiye sözünü de kaynak söylemleri ile eritmeye çalışmakta. Ama emeklimiz şunu gördü. TBMM’sinde milletvekillerine yüzde 50 zam yapabilen iktidarın neden emekliye zam yapmadığını çok iyi biliyor” şeklinde konuştu.

Yetiştirici, son olarak Emekliye yüzde 2,5, memura yüzde 3 zam yapan iktidar insanlarımızın yaşam kalitesini düşürmüş ve düşürmeye de devam etmektedir” dedi

Anahtar Kelimeler: AKPKonyaHavuz

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu