Arkan Konya’da Spor Yazarlarıyla Buluştu

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Başkanı Naci Arkan, Konya’da spor yazarlarıyla bir araya geldi.

13.05.2015 13:02, 8 yıl önce eklendi.
Arkan Konya’da Spor Yazarlarıyla Buluştu

26 Mayıs Salı günü İstanbul’da gerçekleştirilecek Genel Merkez Olağan Genel Kurulu nedeniyle şube ziyaretlerini sürdüren TSYD Genel Başkanı Naci Arkan, Salı günü beraberinde Başkan Yardımcısı Faik Gürses ve Asbaşkan Nezir Önal ile birlikte Konya’ya geldi. Torku Arena Restoranda verilen öğle yemeğine spor yazarlarıyla birlikte Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, şube yönetimi ve genel merkez delegeleri katıldı.

Daha sonra gerçekleştirilen toplantıda konuşan TSYD Genel Başkanı Naci Arkan, Konya’da bulunmaktan mutlu olduklarını belirterek, TSYD ve Türk spor basınına hizmet bayrağını daha üst seviyelere taşımak için ikinci kez aday olduklarını dile getirdi.

3 yıl önce göreve geldiklerinde 1 milyon 200 bin liralık borçla devraldıkları derneği bugün çok daha üst seviyelere taşıdıklarını ve kasalarında 600 bin liranın üzerinde paraları bulunduğunu belirten TSYD Genel Başkan Naci Arkan, tüm şubelerle iyi ilişkiler içerisinde olduklarını da belirterek, “Bizden önceki yönetimler şubelerden para isterlerdi. Ancak, biz isteme değil özellikle şubelere para aktardık. Konya şubesiyle geçmişte olduğu gibi bugünde çok iyi ilişkiler içerisindeyiz. Bunda başkan Recep Çınar’ın da katkısı büyük” diye konuştu. Başkan Arkan, genel kurulla ilgili olarak da, “Aslında yeni dönem için aday olmayacaktık. Ancak, yapılan çirkin propaganda nedeniyle derneği diğer aday arkadaşımıza bırakmamak için yeniden adaylığımızı koyduk. Biz dilencilikle suçladılar. Hizmet karşılığı Futbol Federasyonu’ndan Spor Toto Teşkilatı’ndan ve Spor Bakanlığı’ndan para istemek dilencilikse biz TSYD’ye hizmet için bunu yapmaya devam edeceğiz. TSYD’nin İstanbul Şubesi Genel Kurul’u mahkemeye intikal etti. Bu konuda 15 gün içerisinde karar çıkmaması ve genel merkez kongresi ertelenmemesi halinde 26 Mayıs’ta gerçekleştirilecek genel kurulunda şubelerimizin verecekleri destekle ikinci kez kazanacağımıza inanıyorum. Diğer başkan adayı arkadaşımız Oğuz Tongsir, bizim yönetimiz de görev yaptı. Uzun süre toplantılara katılmamasına ve istifa etmesini söylememize rağmen ayrılmadı. Bununla da kalmadı ve bize karşı adaylığını koydu. Bu etik değil. Bize karşı çok çirkin ve TSYD’ye yakışmayacak propaganda yapmaya başladılar. Bunun sonucu derneği bu gruba bırakmamak için aday olduk” ifadelerini kullandı.

TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar da, Genel Başkan Arkan, Başkan Yardımcısı Gürses ve Asbaşkan Önal’ı Konya’da görmekten mutlu olduklarını söyledi.

TSYD Genel Başkan Yardımcısı Faik Gürses ise, derneğin kendi dönemlerinde geldiği başarıyı dile getirdi ve bunu TSYD üyelerine hizmet için gerçekleştirdiklerini, görev yaptıkları 3 yıl içerisinde şubelerle iyi ilişkiler içerisinde bulunduklarını açıkladı.

Konya Büyükşehir Belediye Torku Arena’da incelemelerde de bulunan TSYD Genel Başkanı Naci Arkan, Başkan Yardımcısı Faik Gürses ve Asbaşkan Nezir Önal, daha sonra Torku Konyaspor-Gençlerbirliği maçını izledikten sonra Konya’dan ayrıldı.

Anahtar Kelimeler: TürkiyeSporYazar

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu