Dinamit Lokumları İmha Edilecek

Konya`nın Beyşehir ilçesinde, kullanılmayan bir evde bulunan dinamit lokumlarının imha edileceği bildirildi.

07.05.2014 16:35, 8 yıl önce eklendi.
Dinamit Lokumları İmha Edilecek
Edinilen bilgiye göre, Hacıarmağan Mahallesi Antalya Caddesi üzerinde Kaymakamlık lojmanının karşısında yer alan eski bir binada sabah saatlerinde yıkım yapılmak istenirken bodrum katında dinamit lokumları ve mühimmat bulunmuştu. Naylon torbalar içerisinde yan yana bulunan mühimmatlar, inceleme ve araştırmanın ardından polis ekip otosuna alınarak polis merkezine götürüldü. Patlama ihtimali olduğu belirtilen 31 adet dinamit lokumu ise binanın bulunduğu caddenin araç ve yaya trafiğine kapatılmasının

ardından evden çıkarıldı. Polis merkezindeki inceleme sonrası dinamit lokumlarının imha edileceği öğrenildi.

Öte yandan, eski ev içerisinde bulunan mavzer denilen eski bir silaha ait olduğu belirtilen mühimmat sayısının boş kovanlarla birlikte 60 civarında olduğu bildirildi.

Evin eski sahibi olduğunu belirten ve kat karşılığı müteahhide verdiğini anlatan Hüseyin Kalay, "Burası iki bölümden oluşan cumbalı eski bir evdi. Tam olarak yapılış tarihini bilmiyorum ama yaklaşık 100 yıllık bir bina, diğer bölümü ek olarak 1957 yılında yapılma. 30 yıldır da oturan yok ve kullanılmıyordu. İçeride mavzer mermisi ve dinamit olduğunu söylüyorlar. Yüklüğün arkasında bulunmuş, ben içeriye girip görmedim ama yıkım esnasında ortaya çıkmış" diye konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu