Veren El Alan Elden Üstündür

Tanıtım Elçileri Derneği Konya`dan topladığı giyilmiş elbiseler temizleyip,

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Veren El Alan Elden Üstündür
düzenleyerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Dernek üyelerinden öğretmen olanlar kendi okullarında öğrencilere yaptıkları duyurularla mevsim sonu gardıropların temizlenme döneminde gelişen çocuklara dar gelen, küçük gelen veya yenisi alınan giysiler daha dar gelirli dağ köylerine ulaştırılmak üzere toplanıyor ve gerekli yerlere ulaştırılıyor.

Dernek yetkililerinden Mustafa Karaçelebi Şehir yaşamımızdaki fark edilir iyileşme tabiî ki de çocuklarımızın giyim ve kuşamında yansımaktadır. Aileler çocuklarının en güzel elbiseler giymesini arzulamaktadır. Bu yüzden daha biri eskimeden bir başkası alınmaktadır. Ama  dağ köylerimizde bu hiçte böyle değildir. Bir ayakkabının ömrü kısa bile olsa çocuklar onu çok uzun zaman giymek zorundadırlar. Bir tişört çogu zaman iyice yırtılıncaya kadar giydirilmektedir. Bizde buradan yola çıkarak. Her mevsim yenilenen gardıroplardan çıkan elbiseleri topluyoruz ve çocuklarımıza ulaştırıyoruz.” dedi.

Bu kez Bozkır İlçemiz Ulupınar İ.Ö.O ’na bıraktığımız giysiler ve ayakkabılar umuyoruz ki ihtiyaç sahiplerine öğretmenleri tarafından ulaştırılır. Bu konuda yardıma katılmak isteyen aileler olursa 05548995616 telefonundan bize ulaşabilirler. Bize ulaştıracakları giyilmiş elbise ayakkabı gibi eşyaları biz ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Anahtar Kelimeler: Tanıtım Elçileri Derneği

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant