Artık Facebook'ta videolar otomatik olarak oynatılmayacak

Facebook'ta haber kaynağında yer alan videoların otomatik olarak oynatılmasından rahatsızlık duyuyorsanız çözümü çok basit

08.07.2015 10:45, 7 yıl önce eklendi.
Artık Facebook'ta videolar otomatik olarak oynatılmayacak
Sosyal medya devi Facebook’un kullanıcılarına sunmuş olduğu haber kaynağındaki videoların otomatik olarak oynatılması hem kullanıcıların canını sıkmakta. Genellikle mobil üzerinden Facebook’a girilmesi bu özellik nedeniyle mobil veri paketlerin hızlı tüketilmesine neden oluyor.

Facebook’ta haber kaynağındaki videoların otomatik olarak oynatılmasını kapatmak veya sadece WİFİ bağlantısı üzerinden oynatılmasını sağlamak mümkün. İşte yöntemi;

MASAÜSTÜ VE LAPTOPLAR KULLANICILARI İÇİN: ağ üstteki menüden Ayarlar’ı açın ve sol sütundan “Videolar”a tıklayın. Son olarak açılan ekranda “Videoları Otomatik Oynat” seçeneğini “Kapalı” durumuna getirin.

MOBİL KULLANICILAR İÇİN: Android’de “Uygulama Ayarları”nı açın ve “Genel Ayarlar” seçeneği altından “Otomatik Video Oynatımı” seçeneğini kapatın. iOS’ta ise Facebook uygulamasının sağ alt kısmındaki “Diğerleri” seçeneğine, ardından “Videolar ve Fotoğraflar” seçeneğine dokunun. Son olarak “Otomatik oynat” seçeneğini kapalı konuma getirin.  

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ #2
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
ÖĞRETMENLER GÜNÜ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu