AKUT Ve UMKE Kabak Koyu’nda kurtarma operasyonu yaptı

Akut fethiye ekibi, ölüdeniz mahallesi kabak koyu'nda sağ ayak bileğinde düşmeye bağlı travma oluşan kazazedeye umke ve 112 ekipleri ile birlikte müdahale.

11.07.2015 12:00, 8 yıl önce eklendi.
AKUT Ve UMKE Kabak Koyu’nda kurtarma operasyonu yaptı
Yaklaşık 1 kilometre yürüyerek kazazedeye ulaşan ekipler, yaralıyı hastaneye ulaştırdı. AKUT Fethiye ve UMKE ekipleri ölüdeniz mahallesi Kabak Koyu’nda yürüyüşe çıkan ve yaklaşık 2 buçuk metreden düşerek sağ ayak bileğinde travma oluşan genç bir kızı kurtarmak için akşam saatlerinde harekete geçti. 3 gün önce arkadaşı Hasan Eralp Aroğlu(24) ile Kabak Koyuna tatile gelen Üniversite öğrencisi Ayşe Akbulut(21) dün öğle saatlerinde koyun turist çeken şelalesine gitmek için yola çıktılar. Cennet koyda gezerek şelaleye ulaşan Hasan Eralp Aroğlu ile Ayşe Akbulut tekrar şelaleden koya dönerlerken zorlu parkur mevkiinde Ayşe Akbulut yaklaşık 2 buçuk metre yükseklikten dengesini kaybederek düştü. Sağ ayak bileğinde travma oluşan Ayşe Akbulut için arkadaşı 112 Acil sağlık ekibinden yardım istedi. Sağlık ekibi yörenin coğrafi yapısı nedeniyle AKUT ve UMKE’den yardım istedi. 112 Acil sağlık ekibi ve UMKE ekipleri sahilden AKUT ekibi de karadan kazazedeye ulaşmak için yaklaşık 1 kilometre yürüyerek Ayşe Akbulut’a ulaştı. Olay yerinde ilk tedavisi yapılan Ayşe Akbulut sedyeye alınıp yaklaşık 1 kilometre taşınıp AKUT’un aracına getirildi. Kabak mahallesinde bekleyen 112 acil ambulansa alınan Ayşe Akbulut doğruca Fethiye Devlet Hastanesine kaldırıldı.

AYAĞINDA ZEDELENME VAR Ayşe Akbulut’un arkadaşı Hasan Eralp Aroğlu gazetecilere yaptığı açıklamada Kabak Koyundan şelaleye çıkarken şelale yakınında aşağıya doğru kayıp ayağını kayaya çarpıp ayağını zedelediğini sağlık ekiplerinden yardım istediklerini AKUT ve UMKE’nin desteği ile hastaneye getirdiklerini ayağında kırık bulunmadığını sadece zedelenmenin olduğunu söyledi. 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant