1. Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları Başladı

Konya`da organize edilen 1. Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları düzenlenen törenle başladı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
1. Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları Başladı
Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor ve Kongre Merkezi'ndeki açılış törenine Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, daire amirleri ile federasyon temsilcileri ve sporcular katıldı. 20 ülkeden 262 sporcunun katıldığı oyunların açılış seremonisi ülkelerin alfabetik sıraya göre salona girmesiyle başladı. Ülkelerine ait bayraklarla salona giren sporcular seyircilerden yoğun alkış

aldı.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapılan organizasyonun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na çok uygun bir organizasyon olduğunu belirterek, 20 ülkenin çocuklarının buluştuğu bu programın ülkeler arasındaki dostluğu artıracağına inandığını söyledi.

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ise organizasyona adı verilen Hz. Mevlana'nın 700 yıldan uzun süredir dünyaya barış ve sevgi mesajları göndermeye devam ettiğini ifade ederek, "Burası da Hz. Mevlana'nın vatanıdır. Dünyaya barış, sevgi ve hoşgörü mesajları bu kentten yayılıyor. Özellikle ülkeler arasında ekonomik, sosyal ve diğer nedenlerden dolayı çatışmaların yaşandığı şu dönemde barışı sağlayacak iki unsur olan spor ve çocuğun bir araya geldiği bu program çok önemli bir görevi de üstlenmiş oluyor"

şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Milli Tekvandocu Mehmet Yarar tarafından Vali Aydın Nezih Doğan'a teşekkür belgesiyle çeşitli hediyeler verdi.

Sporcuların geçitlerinin ardından halk oyunları ve jimnastik gösteri sunuldu. 20-23 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek organizasyonda sporcular 7 branşta yarışacak. 20 ülkeden 262 sporcunun katıldığı oyunlar 23 Nisan günü düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu