Konya Emniyeti`nde Terfi Heyecanı

Konya`da Başpolislik rütbesine terfi eden

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Konya Emniyeti`nde Terfi Heyecanı
190 polis memuruna düzenlenen törenle apoletleri takıldı.

Polisevi'nde düzenlenen törene Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 3. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Ateş Mehmet İrez, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, müdür yardımcıları, şube müdürleri, polis memurları ile aileleri katıldı. Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, ara kademede rütbeli personel açığının kapatılması için, komiser yardımcılığı ile polis memuru arasında başpolislik rütbesinin getirildiğini belirterek, "Bu rütbe için meslekte 10 yılını doldurmuş, 35 yaşından gün almış, sicili iyi ve yapılan sınavları başarıyla geçen polis memurları seçilecek. Konya'da bu rütbe için bin 500 polis memurumuz başvurmuş ve 190 polis memuru sınavları başarıyla geçerek Başpolis olmaya hak kazanmıştır. Ayrıca bugün teşkilatımıza kazandırdığımız 24 binek araç ve 5 motosikleti de teslim alıyoruz" dedi.

Vali Aydın Nezih Doğan ise, polis teşkilatının çağı yakalayan yeni imkanlara kavuştuğunu ifade ederek, "Bu imkanlarla kamu hizmetlerinin niteliğinin artırılması yönünde iyi adımlar atılmış oluyor. Bugün burada Başpolisliğe terfi eden memuru arkadaşlara tebriklerimi sunuyor, yeni araçların da polis teşkilatına hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başpolisliğe terfi eden memurlara apoletleri protokol üyeleri tarafından takıldı. Tören sonunda ise Konya Emniyet Müdürlüğü'ne kazandırılan 29 aracın ilk göreve çıkışı yapıldı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu