Eğitim İş 3. Kongresini Gerçekleştirdi.

Eğitim İş Konya Şubesi 3. olağan kongresini Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Salonunda Gerçekleştirdi. Kongreye; demokratik kitle örgütleri, sendikalar, siyasi partilerinin temsilcilerinin yanı sıra CHP Parti Meclisi Üyesi ve Konya Milletvekili Atilla Kart, Eğitim-İş Konya şubesi yönetimi ve delegeler katıldı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Eğitim İş 3. Kongresini Gerçekleştirdi.
Divan başkanlığını Yol İş Sendikası 1.Nolu Şube Başkanı Ahmet Çankaya ’nın yaptığı kongrenin açılış konuşmasını yapan Eğitim İş Sendikası Konya şube başkanı Veli Demir, şube başkanı olarak son konuşmasını yaptığını, emaneti genç bir ekibe bırakacaklarını belirtti.

Demir, kongrenin eğitim emekçileri için umut olacak çözümler üreteceğini dile getirerek; “Sendika olarak birlik, beraberlik ve dayanışma içinde emek mücadelesi yolumuza devam edeceğiz. Bu yol tam bağımsızlık, cumhuriyet ve kazanımları, Atatürkçülüktür.   Ezber ve siyasallaşmış eğitim gençliğimizin geleceğini köreltiyor.  Köy Enstitüleri gibi özgün bir deneyim varken tamamen yozlaştırılmış olan eğitim fakülteleri işsizler yetiştiren yerler olmuştur. Öğretmenevleri ve sosyal tesisler bütün öğretmenlerin yararlanacağı bir yapıya kavuşturulmalıdır. Siyasal iktidar elini çekmelidir. Yönetime yeni gelecek olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi   

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ’ta konuşmasında, CHP ’nin Türkiye ’ye yeniden inşa edeceğini belirterek, “CHP olarak 12 Haziran seçimlerinde kararlılığımızı sergileyeceğiz. Bu anlamda iyi ki CHP var. Partimiz CHP sayesinde F tipi yapılanması ve özelleştirmeleri deşifre ettik. Mücadelemiz sürüyor. Sosyal devleti, sendikal yasaları ve örgütlü toplumu yeniden inşa etmek için varız” dedi.

Telefonla konuşmaktan korkar hale gelindi

Türkiye ’de insanların telefonla birbirleriyle konuşamaz hale geldiğine dikkat çeken Kart; “Ülkemizde insanlar birbirleriyle telefonda konuşamaz hale geldi. Korku içinde kalıyorlar.  Herkesin geleceğinden emin olmadığı bir AKP iktidarı ile karşı karşıyayız. Bundan sonra ayaklarımızı yere basmalıyız. Kavga ve kırgınlıklara bakmadan güç birliği yapmalıyız. Başbakan Türkiye ’yi ucuz emek ve sömürü ülkesi haline getirdi. Pazar yapma misyonunu yüklendi. İcraatlarını bu yönde değerlendirmek gerekiyor. Başbakan kendi adını bile halk deyimi olarak kullanılmasından korkar hale geldi. Kongrenizin hayırlı olmasını dilerken, göreve gelecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Örgütlü Sivil Toplum Güçlendirilecektir

CHP Konya Milletvekili Adayı Durmuş Ali Karamut ’da, örgütlü sivil toplum yapısının güçlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, “CHP iktidarında örgütlü toplum yapısının güçlendirilmesinin yanında sendikal hakların kazandırılması sağlanacak ve önündeki engeller kaldırılacaktır.  Örgütlü sivil toplum yapısıyla siyaset daha güçlü hale getirilecektir. Sizlerin emek mücadelesinde yanında olmaya devam edeceğiz.”

210 delegenin 156 ’sının oy kullandığı kongre de; Şükrü Balun, Mehmet Altıntop, Atilla Çelik, Sultan Karatekin, Metin Nizamoğlu, Ramazan Ekrem Yakıcı ve Mehmet Tekin yönetim kuruluna seçildi. Yönetim kurulu daha sonra görev bölümü yapacaktır.Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu