Küçük Şamil`den Örnek Davranış

Bera Şamil isimli minik öğrenci kumbarasını Katarakt Kampanyası için dolduruyor. Anaokulu öğrencisi Şamil, bugüne kadar kumbarasından çıkan harçlıklarla Sudan`da üç kişinin gözlerinin açılmasına vesile oldu.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Küçük Şamil`den Örnek Davranış
 Her çocuk gibi babasından aldığı bozuk paraları biriktirmekten zevk alan 6 yaşındaki Bera Şamil Kılınç, kumbarasını açarken diğer arkadaşlarından çok ayrı bir heyecan yaşıyor. Çünkü kumbarasına attığı her bozuk para Sudan ’da bir katarakt hastasının ışık umudu oluyor. Sudan ’da bugüne kadar 7 550 katarakt hastasının tedavi edildiği kampanya için seferber olan küçük Şamil bugüne kadar üç katarakt hastasının tedavisine vesile oldu. Çevresindeki insanlara yardım etmeyi çok sevdiğini söyleyen Şamil ’in kumbarası dördüncü katarakt ameliyatı için doluyor.

Her gün babasından aldığı harçlıkları biriktirdiği Kimse Yok mu kumbarası, Şamil ’in oyuncaklarından daha kıymetli bir eşyasıdır artık. Anaokulu öğrencisi minik Bera Şamil, okul arkadaşlarını da yardımda bulunmaya teşvik ediyor.  Neden yardım ettiği sorulduğunda ise Küçük Şamil, “Paralarımın hepsini vereceğim. Çünkü Allah bana cennette daha çok verecek.” diyor.

  Miniklerden anlamlı kampanyaya destek

Kimse Yok Mu Derneği ’nin düzenlediği katarakt kampanyası ile bir Sudanlı ’nın gözlerini açtırmanın maliyeti 150 tl. Yaklaşık iki milyon kişinin çöl şartlarından dolayı katarakt hastası olduğu Sudan ’da kampanya boyunca 7bin 550 kişinin gözleri ameliyatla açıldı. Ülke çapında düzenlenen yardım kampanyası minik ellerin gayretleri ile ayrı bir anlam kazanıyor. Kimse Yok Mu Derneği ’nin katarakt kampanyası ile binlerce kataraktlı hasta aydınlığa kavuşmayı bekliyor.

Katarakt için 5 TL bağışlayabilirsiniz

Katarakt kampanyası için bir bağışta siz yapmak istiyorsanız bütün operatörlerden ‘katarakt ’ yazıp 5777'ye bir mesaj göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz. Kimse Yok Mu Derneği ’nin düzenlediği katarakt kampanyası ile bir Sudanlı ’nın gözlerini açtırmanın maliyeti 150 tl. Online bağış ve detaylı bilgi için:  www.kimseyokmu.org.tr adresinden geniş bilgi alınabilir. Bağışlar için 44 44 593 numaralı telefonlardan bilgi aranabilir.Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant