Eski Kitaplar Konya`da Şifa Buluyor

Konya yazma eserler kütüphanesi Türkiye`nin dört bir tarafından matbu ve elyazması

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Eski Kitaplar Konya`da Şifa Buluyor
eski eserlerin bakım onarım çalışmalarının yapıldığı yer olarak işlevini sürdürüyor. Konya Yazma Eserler Kütüphanesi Müdürü Bekir Şahin ’in yıllardır süren çabaları ile kütüphanecilikte yeni anlayış getiren çalışmaları sonuçlarını verdi.

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Ziya Gökalp Yazma Eserler Kütüphanesinden Memuru Mehmet Baran ve Cemil Alp zimmetinde çelik kasalar içinde son derece güvenlik tedbirleri ile Konya Yazma Eserler Kütüphanesine bakım ve onarım amacı ile getirilmiştir.

420 Adet nadir matbuat ve 1984 yazma eser tamiratları ve bakımları yapıldıktan sonra tekrar Diyarbakır ’a geri gönderilecektir. Diyarbakır ’da Yazma eserler için yeni yapımına başlanan ve 2014 yılında bitmesi öngörülen Diyarbakır Ulucamii mezkuresinde bulunan Mesudiye Medresesi bitince söz konusu kitaplar Diyarbakır ’a gönderilecektir.

Konya yazma eserler kütüphanesi müdürü Bekir Şahin yaptığı açıklamada ” Konya Yazma Eserler Kütüphanesinin kitap tamir ve bakım hizmeti çoktan il sınırlarını açtı. Kayseri ’den, Niğde ’den, Diyarbakır ’dan ve daha başka birçok ilden kitaplar müzemizde tamir ve bakımı yapıldıktan sonra geri gönderilmektedir” dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu