KTO Körfez Ülkelerine Ev Sahipliği Yapacak

Konya Ticaret Odası ile Dış Ticaret Müsteşarlığı işbirliği çerçevesinde Ticaret Müşavirleri Bölge Toplantısı Konya`da yapılacak.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
KTO Körfez Ülkelerine Ev Sahipliği Yapacak
Konuya ilişkin Konya Ticaret Odası ’ndan yapılan açıklamada,  29 Nisan 2011 Cuma günü 14.00 - 17.00 saatleri arasında KTO Konferans Salonu ’nda Konya Ticaret Odası ile Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından Ticaret Müşavirleri Bölge Toplantısı yapılacağı bildirildi.

“Körfez Bölgesi ile Ticari İlişkiler” başlıklı toplantıda körfez ülkelerinden Cidde (Suudi Arabistan) Ticaret Ataşesi, Kuveyt Ticaret Müşaviri, Manama (Bahreyn) Ticaret Müşaviri, Doha (Katar) Ticaret Müşaviri, Abu Dabi (Birleşik Arap Emirlikleri) Ticaret Müşaviri ve Basra (Irak) Ticaret Ataşesi sunum yapacak.

Düzenlenen toplantıyla, Körfez ülkeleri ile Konya arasındaki ticaretin geliştirilmesi, dış ticaretin artırılması hedefleniyor. Özellikle bu bölgede görev yapan dış ticaret müsteşarlarının bilgi ve tecrübelerini bölgeye ihracat yapan ya da yapmayı planlayan Konya firmalarına aktaracakları toplantıda, bölge ile yapılan ihracatta karşılaşılan sorunların giderilmesine yönelik sorunların tespit edilmesi ve çözüm önerileri üretilmesi bekleniyor.

“Körfez Bölgesi ile Ticari İlişkiler” toplantısı sonrasında Konya Ticaret Odası ’nda oluşturulacak ülke masalarında Ticaret Müşavirleri ile ikili görüşmeler yapılacağı bildirildi.

Anahtar Kelimeler: Konya Ticaret Odası

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu