Her çocuğa masal okutan kampanya

İmkanı olmayan çocuklara masal kitabı dağıtmayı hedefleyen çocukların şehri minopolis ‘’bir varmış bir yokmuş herkes masal okurmuş’’ sloganıyla bir eğitim.

24.07.2015 10:30, 8 yıl önce eklendi.
Her çocuğa masal okutan kampanya
Tüm çocukların masal kitabı okuması ve imkanı olmayan çocuklara masal kitabı dağıtmayı hedefleyen, Çocukların Şehri Minopolis bir eğitim kampanyası başlattı. Hayal dünyasının gelişmesinde masalların büyük payı olduğu düşüncesinden yola çıkılarak hazırlanan proje ‘’Bir Varmış Bir Yokmuş Herkes Masal Okurmuş’’ sloganıyla uygulamaya koyuldu. Proje kapsamında Bakırköy Marmara Forum’da yer alan Minopolis’e, 1 Ağustos – 15 Eylül arasında gelen çocuklar okudukları masal kitaplarını bağışlayabilecek. Bağışlanan kitapların tümü ve Minopolis tarafından bağışlanan bin kitap bir araya getirilerek 15 Eylül ‘de ihtiyacı olan çocuklara dağıtılacak.

ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÖĞRENİYOR Çocukların eğlenceli ve öğretici faaliyetler gerçekleştirebildikleri Türkiye’nin Avrupa menşeli ilk çocuk şehri olan Minopolis, çocukların gelecekte yapmayı düşündükleri mesleklere ilişkin yönelim ve yeteneklerinin belirlenmesine yardımcı oluyor. Çocukların 32 farklı istasyonda 100’den fazla mesleği deneyimleme şansının olduğu Minopolis hem analitik düşünme becerisi kazanmaya yardımcı oluyor hem de çocukların bağımsız olarak sosyalleşmesini ve yeni bilgiler öğrenmesini sağlıyor.  

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant